Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„FM99“ ir Alytaus bendruomenės pergalė – penkiaaukščių Alytaus senamiestyje nebus!

„FM99“ ir Alytaus bendruomenės pergalė – Alytaus miesto savivaldybė nusileido bendruomenės ir architektų reikalavimams ir nebedarys pakeitimų miesto bendrajame plane Birutės ir Margio gatvių kvartale, kur planavo įteisinti penkiaaukščių statybą.

Savivaldybė nusileido

Alytaus miesto bendrojo plano keitimo koregavimo organizatorius, savivaldybės direktorius Gintaras Rakaitis kreipėsi į bendrojo plano rengėjus informuodamas, kad atsižvelgiant į gyventojų pastabas, Kauno regioninės architektų tarybos posėdžio išvadą bei į Kauno apygardos prokuratūros viešojo intereso skyriaus prokuroro tarnybinį pranešimą nusprendė nekeisti teritorijos, esančios Birutės ir Margio gatvių sankryžos aplinkoje leistino gyvenamosios statybos aukštingumo (palikti teritorijos funkcinę zoną GV-4).

Tai reiškia, kad čia ir toliau galios 2-jų aukštų ir 10 m. aukščio apribojimai pastatams.

Primename istoriją

Rugsėjo 11 dieną radijo stotis FM99 publikavo reportažą apie bandymus keisti aukštingumą senajame Alytaus kvartale – leisti daugiabučių statybą ir Alytaus m. mero Nerijaus Cesiulio bei savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Rakaičio patvirtinimą, kad neketina atsižvelgti į gyventojų nuomonę.

Rugsėjo 14 dieną Kauno apygardos prokuratūra pagal šį reportažą pradėjo pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.

Lapkričio 8 d. Alytaus bendrojo plano korektūros procedūras sustabdė Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, kol bus pašalinti pažeidimai.

Lapkričio 23 dieną po Alytaus miesto vyriausiojo architekto Arūno Grigaičio kreipimosi  Kauno regioninė architektūros taryba pateikė savo nepritariančią išvadą dėl Alytaus miesto bendrojo plano keitimo, kuris leistų senajame Alytaus bulvarinių gatvių kvartale statyti penkiaaukščius daugiabučius.

Lapkričio 24 dieną Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras priėmė nutarimą įspėti Alytaus miesto savivaldybę nedaryti teisės aktų pažeidimų Alytaus miesto bendrojo plano sprendinių rengimo ir įgyvendinimo etape.

Lapkričio 30 dieną po tarybos posėdžio opozicijos valandoje G.Rakatis tvirtino, kad prokuratūra nieko neuždraudė ir procedūras tęs: „Taip, savivaldybė siekia didinti aukštingumą.“

Gruodžio 15 dieną Alytaus m. savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Rakaitis raštu kreipėsi į bendrojo plano rengėjus pranešdamas, kad planų didinti aukštingumą Birutės – Margio gatvių sankryžos kvartale atsisakoma ir prašydamas pabaigti sutartinius darbus kiek galima trumpesniais terminais.

Kitos naujienos

Tylos užtvanka sugriūna ir erdvę užlieja šviesos! Merkinėje jau ketvirtą kartą vyks menų festival...

Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė bus prijungta prie Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės, tr...

Tradicinis ir tūkstantines žiūrovų minias pritraukiantis, vienas laukiamiausių vasaros renginių A...

Tai sužinosime parodoje „Atsiminimų miestas“ liepos 31 d. (trečiadienį), 17 val. Ilgai lauktas „M...