Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

FM99 iš patalpų išsikels iki sausio pabaigos

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

BNS, Ramūnas Jakubauskas

Alytaus radijas „FM99“ iš patalpų miesto centre galės išsikelti iki sausio pabaigos, teigia Alytaus miesto savivaldybės administracijos vadovė Ona Balevičiūtė.

„Terminas ir pratęstas, ir nepratęstas. Esame gavę radijo prašymą pratęsti išsikėlimo terminą iki vasario 1-osios, tą turėjome derinti su būsimu nuomotoju, tačiau jam parašėm laišką ir jis kol kas neatsakė“, – BNS sakė administracijos direktorė.

„Situacija tokia, kad radijas kraustosi į kitas patalpas, o būsimas nuomotojas dar neatėjo, niekaip neapsireiškė – jeigu taip galima pasakyti“, – pridūrė ji.

Terminas radijui išsikelti iš patalpų, kuriose veikė keletą dešimtmečių, buvo iki sausio 24 dienos.

Valdininkės teigimu, naujas nuomotojas informuotas, kad nuoma jam bus skaičiuojama nuo vasario 1 dienos.

„Pagal nutylėjimą galbūt jis sutiko, bet raštu sutikimo jis nėra pasirašęs, tai radijas kraustosi pagal galimybes ir tikimės, kad iki vasario 1-osios išsikraustys“, – teigė O. Balevičiūtė.

Jos teigimu, toks bendravimas su nauju nuomotoju netenkina.

„Netenkina nei manęs, nei mūsų Turto ir verslo skyriaus specialistų. Su juo susisiekimas yra problematiškas. Nežinau, gal žmogus užsiėmęs, bus matyt, kai tas patalpas nuomosis“, – kalbėjo savivaldybės administracijos direktorė.

Anot jos, patalpose turi būti teikiamos kultūros arba administravimo paslaugos, tačiau aiškios idėja dar nėra pristatyta. 

Numatomas eterio nutrūkimas

Alytaus radijo vadovas Liudas Ramanauskas BNS teigė, kad šiuo metu ne tik palaikomas eteris, tačiau visomis pastangomis kraustomasi į kitas patalpas ir stengiamasi, kad eteris nutrūktų kuo mažesniam laikui.

„Mes visomis pastangomis, su bendruomene, su draugų pagalba tą bandome daryti. Keletą kabinetų ištuštinome, bet realiai tai problematiška, nes ten viskas buvo įrengta – akustiškai, technologiškai, o naujose patalpose yra nulis, tai bandome verstis per galvą, kad kuo mažesnis būtų eterio nutrūkimas“, – sakė radijo direktorius.

Jo teigimu, eteris nutrūkti gali savaitgali, perkeliant studiją iš senų patalpų į naujas.

„Sunku pasakyti (…) Bandysime stengtis, kad tai būtų vieną dieną. Dabar eteris dirba ir toliau (…) Aš galvoju, kadangi paskutinė diena mums yra sausio 31-oji, tai mes planuosime galutinį perkėlimą padaryti savaitgalį“, – teigė L. Ramanauskas.

Liudas Ramanauskas

„Mes viską ten ištuštinam ir paliekame tik transliacinę studiją, kad užtikrintume eterį, o po to traukiame iš ten eterį ir tą pačią techniką statome čia, testuojame ir bandome toliau gyventi“, – pridūrė jis.

Pasak Alytaus radijo vadovo, „FM99“ įsikurs kitapus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos esančiame name, sutartis dėl nuomos jau sudaryta.

„Mes pagalvojome, kad galbūt su fiziniais asmenimis yra paprasčiau susitarti nei su viešuoju sektoriumi, kuris nežinia kada vėl pradės kelti vienokias ar kitokias sąlygas“, – kalbėjo L. Ramanauskas.

Alytaus miesto savivaldybės taryba 2020 metų vasarį nusprendė nuo birželio 30 dienos nutraukti patalpų nuomos sutartį su „FM99“ valdančia bendrove „Alytaus radijas“ ir paskelbti naują patalpų nuomos konkursą.

Tų metų kovą konkursą laimėjo socialdemokrato Antano Jodaugos valdomas sporto klubas „Atlanta gym“.

Radijas skundė teismui konkurso rezultatus, tačiau galutinis teismo sprendimas „FM99“ buvo nepalankus, o šių metų sausį A. Jodauga sudarė sutartį su savivaldybe dėl patalpų nuomos.

Kitos naujienos

Tylos užtvanka sugriūna ir erdvę užlieja šviesos! Merkinėje jau ketvirtą kartą vyks menų festival...

Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė bus prijungta prie Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės, tr...

Tradicinis ir tūkstantines žiūrovų minias pritraukiantis, vienas laukiamiausių vasaros renginių A...

Tai sužinosime parodoje „Atsiminimų miestas“ liepos 31 d. (trečiadienį), 17 val. Ilgai lauktas „M...