Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

„FM99“ kultūra – JAV sausumos pajėgų Europoje orkestro ir choro koncertas Alytuje jau šiandien!

Balandžio 28. 18 val. Alytaus miesto teatre koncertuos JAV sausumos pajėgų Europoje orkestras ir choras!

Balandžio 27–28 d. Lietuvoje vieši visame pasaulyje garsūs Jungtinių Amerikos Valstijų sausumos pajėgų Europoje orkestras ir choras. Viešnagės metu kariškiai lankosi Visagine ir Alytuje ir dovanoja nemokamus koncertus miestų gyventojams ir svečiams. Taip pat abiejuose miestuose gimnazistai turi unikalią galimybę susitikti su orkestro pučiamųjų instrumentų kvinteto nariais bei susipažinti su šių profesionalių muzikantų kūryba.

„FM99“ studijoje vieši orkestro vadovas, dirigentas majoras Dwayne Milburn.

JAV sausumos pajėgų Europoje orkestras ir choras yra įsikūrę Sembacho bazėje Vokietijoje. Tai yra trečioji didžiausia JAV kariuomenės muzikinė organizacija ir žinomiausias JAV kariuomenės muzikos ambasadorius Europoje. Orkestrą, įsteigtą 1940 m., sudaro koncertiniai kolektyvai, jų visi 65 nariai yra profesionalūs muzikantai. Orkestre yra iškilmių muzikos ansamblis, džiazo ir diksilendo grupės, moderni varinių pučiamųjų roko grupė ir klasikiniai kamerinės muzikos ansambliai. Orkestro partneris – JAV sausumos pajėgų Europoje choras buvo įkurtas 1963 m., siekiant muzikiniais pasirodymais pakelti kariūnų ūpą. Netrukus jo pagalba užsimezgė kultūriniai ir žmogiškieji saitai tarp Europoje įsikūrusios amerikiečių bendruomenės ir įvairių Europos šalių gyventojų.

„FM99“ studijoje (iš kairės) JAV ambasados atstovė Ieva Labanauskienė, radijo laidų vedėja Eglė Malinauskienė, orkestro vadovas Dwayne Milburn.

Lietuvoje koncertuojantis JAV sausumos pajėgų Europoje orkestras ir choras pristato platų repertuarą – skambės klasikinių ir šiuolaikinių žanrų muzikos garsai, net lietuvių kompozitorių muzika!

 

Kitos naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Ąžuolas ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpus...

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui...