Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

„FM99“ kultūra – pavasarį pasitikime su Alytaus miesto teatre skambančiomis miuziklų dienomis! (Papildyta interviu su Aidu Giniočiu ir Vaida Genyte)

Pavasaris – metas, kai norisi šypsotis, dainuoti ir džiaugtis sugrįžtančiomis saulėtomis dienomis! Tiesa, saulėtų dienų mums gamta šiek tiek gaili… Tačiau skambesio ir džiugesio į mūsų gyvenimus atneša Miuziklų dienos, kviečiančios pasidžiaugti puikiais muzikiniais spektakliais ir koncertu Alytaus miesto teatre kovo 3-8 dienomis!

inesa
Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė „FM99“ studijoje.

Kaip pasakojo Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė: „Lietuvoje vis daugiau sukuriama miuziklų ar muzikinių spektaklių, tačiau ne visus juos paprasta atvežti, transportuoti ar adaptuoti kitai scenai, nes jie dažnai stacionarūs dėl technologijų, dekoracijų tam tikrų ypatumų. Arba jie yra nepaprastai brangūs. Teatrai dažnai skaičiuoja: apsimoka jiems, neapsimoka… todėl ypatingai mažiesiems vežti spektaklius yra gana rizikinga. Dėl to taip ir yra, kad regionuose arba yra labai prastos kokybės atvežami vaikiški spektakliai, arba jų tiesiog nėra. Tai viena iš mūsų užduočių ir buvo surasti kuo daugiau įvairesnių spektaklių ir atvežti vaikams, šį kartą – „Grybų karą“.

Klaipėdos-jaunimo-teatras-„Grybų-karas“-rež.-Valentinas-Masalskis-3
Akimirkos iš Klaipėdos jaunimo teatro spektaklio „Grybų-karas“ (organizatorių nuotr.).

Kovo 3 dieną 12 valandą Alytaus miesto centre mažuosius džiugino Klaipėdos jaunimo teatro 1 dalies spektaklis vaikams pagal to paties pavadinimo Justino Marcinkevičiaus poemą „GRYBŲ KARAS“.

 

agregatas
Lietuvoje nematytas teatro įvykis – roko fantasmagorija „Edis Agregatas, arba Nemirštančio optimisto gyvenimas ir mirtis“ Alytaus miesto teatre kovo 7 dieną.

Kovo 7 dieną 18 valandą Keistuolių teatro roko fantasmagorija „EDIS AGREGATAS, ARBA NEMIRŠTANČIO OPTIMISTO GYVENIMAS IR MIRTIS“.

Kviečiame pasiklausyti pokalbio su režisieriumi, kompozitoriumi, aktoriumi Aidu Giniočiu:

 

Muzika, libretas ir režisūra: Aidas Giniotis
Scenografė: R. Skrebūnaitė
Šviesų dailininkas: D. Malinauskas
Garsas: I. Juzokas ir J. Kolobovaitė
Scenoje: Aidas Giniotis (vokalas), Darius Miniotas (gitara, mušamieji, vokalas), Giedrius Kiela (bosinė gitara, gitara, vokalas), Gabrielius Zapalskis (klavišiniai, vokalas), Jonas Šarkus (pučiamieji, sintezatorius, vokalas), Judita Urnikytė (mušamieji, vokalas), Ieva Stundžytė (gitara, vokalas)

Į Keistuolių teatro sceną žengia neabejotinai grandioziškiausias, įspūdingiausias ir dar niekada Lietuvoje nematytas teatro įvykis – roko fantasmagorija „Edis Agregatas, arba Nemirštančio optimisto gyvenimas ir mirtis“. Šiuo skirtingus žanrus – teatrą ir gyvai atliekamą muziką – jungiančiu sceniniu veikalu į sceną visa galia ir naujomis jėgomis bei netikėtomis raiškos formomis sugrįžta muzikinė Keistuolių teatro pusė, aktorių orkestras, diriguojamas teatro spiritus movens Aido Giniočio. Eksperimentinės roko muzikos, gyvai atliekamos aktorių scenoje, ir pirmą kartą Lietuvos teatrų istorijoje pasirodančios steampunk scenografijos fone besiskleidžianti nemirštančio optimisto istorija sužavės ne tik A. Tapino knygų, „Da Vinčio kodo“ ir alternatyviosios istorijos gerbėjus, bet ir visus, pasiruošusius nerti į mechaniškos ir užburiančios atmosferos, pomirtinio gyvenimo bei visų svarbiausia – amžinosios laimės paslapties kupiną teatro įvykį. Projekto kūrėjai šį savo kūrinį įvardija netikėtu žanru – roko fantasmagorija, kurioje progresyvaus ir art roko muzika darniai sugyvena su naujų teatrinių formų paieškomis, besiskleidžiančiomis scenoje nauja ir nematyta stilistika. Sceninio vyksmo dėmesio centre, išlaikant geriausias Keistuolių teatro tradicijas (kurios tęsiasi nuo roko operos „Daktaras Stasys“ iki legendinės ir daugybę Auksinių scenos kryžių apdovanojimų pelniusios „Meilė ir mirtis Veronoje“) įtaigiai muzikine forma pasakojama mistinės figūros Edžio Agregato (ne)sibaigianti gyvenimo istorija. Jam suteiktas unikalus šansas pakartoti gyvenimą dar sykį, apie vertybes ir prasmes mąstant jau iš anapusybės perspektyvos. Ar viskas būtų taip pat, ar viskas būtų kitaip, jei būtų leista kartoti ir rinktis? – to klausia ir mėgina iššifruoti šio performanso kūrėjai, nebijantys drąsiai nerti į gyvenimo pakraščius ir mirties prieigas, nebijantys ryškių charakterių, iškalbaus grimo ir metalu džergždžiančių akordų. Nežinomame amžiuje postapokaliptiniame laike skirtingose pasaulio vietose atrandamos mitinio žmogaus, legendinio pranašo Edžio Agregato, pagarsėjusio amžinai laimingu gyvenimu, relikvijos. Atrastosios relikvijos – Edžio atvaizdas ar jo paties dalys, tarsi Turino drobulė ar Budos pėdsakas, – dar ir pasižymi ypatingomis galiomis. Relikvijoms atsirandant vis kituose pasaulio kampeliuose susiburia grupė žmonių, pasiryžusių išsiaiškinti, kas gi iš tiesų buvo toji mistinė figūra. Entuziastingai kompanijai pasitarnauja svarbiausias radinys – Edžio Agregato psalmynas, į kurį psalmių forma nugulė visi svarbiausi laimingojo pranašo gyvenimo įvykiai – nuo jo neįprasto gimimo, neįtikėtinos kasdienybės mechaniškoje kruopščiai apskaičiuotoje visuomenėje iki mirties, netikėtai tapusios naujos istorijos pradžia.

main-dsc_3210_2
Gražiausias miuziklų dainas alytiškiai ir miesto svečiai galės išgirsti kovo 8 dieną Alytaus miesto teatre (Nuotr. organizatorių. Zbignevas Levickis ir Vaida Genytė).

Miuziklų dienas vainikuos kovo 8 dieną 18 valandą skambėsiančios „AUKSINĖS KLASIKOS IR MIUZIKLŲ DAINOS“.

Kviečiame pasiklausyti pokalbio su dainininke Vaida Genyte:

 

Dainininkė: Vaida Genytė
Smuikininkas: Zbignevas Levickis
Pianistė: Lauryna Lankutytė

Kas geriau išsklaido žiemos žvarbą ir sušildo mūsų širdis, jeigu ne jausminga, romantiška, veržli ir pilna pozityvios energijos muzika, sklindanti iš tikrų profesionalų sielų? Būtent tokio meno oazėje galės pabūti kiekvienas, apsilankęs koncerte „Auksinės klasikos ir miuziklų dainos“, kur savo talentus sujungs aukščiausios klasės muzikai – jausmingo ir romantiško balso dainininkė Vaida Genytė ir smuiko virtuozas Zbignevas Levickis.

Kaip „FM99“ eteryje kalbėjo V.Genytė: „Tai labai unikalus projektas, kuris apima ne tik miuziklines dainas, tai buvo Zbignevo idėja sukurti tokį projektą. Tai yra dainuojantis smuikas ir grojantis balsas. Išgirsite įvairiausių kūrinių, kuriuos tiesiog bus neįtikėtina girdėti balso atlikimu, nes mes įpratę girdėti tik instrumentinius. Esu labai laiminga ir patenkinta, kad gyvenimas man paruošė tokį iššūkį! Tikrai koncertas neprailgs, nes sukursime gerą nuotaiką ir labai gražią muziką dovanosime“.

Zbignevo Levickio ir Vaidos Genytės koncertuose, klausytojai bus apdovanoti tikra nuoširdžių emocijų jūra.  Virtuoziški Zbignevo pasažai ir kerintis Vaidos vokalas, pritariant jausmingam Laurynos Lankutytės fortepijono skambesiui, susilies į galingą ir vientisą muzikinę energiją, kuri pakerės publiką nuo pat pirmų garsų. Visame pasaulyje žinomų kompozitorių A.Vivaldžio, C.Orfo, A.Pjacolos, M.Ravelio, A.L.Vėberio, A.Mocarto, I.Kalmano, I.Mončio ir kt. kompozitorių auksinės dainos ir melodijos suskambės naujai, netikėtai ir įtaigiai kaip dar niekada neskambėjo Lietuvos scenoje. Klausytojų taip pat laukia ir pasaulinė premjera – smuiko virtuozo Zbignevo Levickio autorinis kūrinys „Maestro“.

Kitos naujienos

Alytaus miesto teatre penktadienį šventiniu koncertu bus uždaromi Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės me...

FM99 studijoje „Praeitis trap mūsų“Alytaus kolekcininkų klubo nariai Gintaras Lučinskas ir Kęstutis Tamul...

Paauglių tarpe pastaruoju metu drastiškai daugėja atvejų, kai vaikai ima svaigintis priklausomybę...