Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

FM99 kultūra – rugpjūčio 25 dieną Punioje šurmuliuos, skambės didelė šventė ir šiaudinių skulptūrų pleneras!

Paskutinį šios vasaros penktadienį skubėkime į Punią, kur šurmuliuos Alytaus rajono ir Nemuno kilpų regioninio parko bendruomenių sąskrydis, prie kurio prisijungti kviečiamos visos bendruomenės, taip pat lauks įspūdingas šiaudinių skulptūrų pleneras, na, o šeimų šventėje pasilinksminti galės nuo mažiausio iki vyriausio! Rugpjūčio 25 dieną mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje skambės dainos, šokiai džiugins įvairios pramogos, amatai ir kulinarinis paveldas…

Kaip pasakojo Nemuno kilpų regioninio parko vyr. specialistė, kultūrologė Ramutė Milušauskienė: „Žmonės, kurie atvažiuos į šiaudinių skulptūrų plenerą, galbūt padarys pirmą savo gyvenime skulptūrą. Ar būtina būti menininku, kad kažką gražaus padaryti? Pleneras vyks visą dieną, bus mokytoja, kuri parodys, pamokins, ir kiekvienas galės palikti savo gražų kūrinį prie piliakalnio. Bus paroda, kuri veiks iki rugsėjo 22 dienos – Baltų dienos“.

Šiaudinių skulptūrų plenere galėsime ne tik patys gaminti, padedant tautodailininkei Albinai Mackevičienei, bet ir pažiūrėti, kaip kuria kiti, na, o 17 valandą kartu atversime šiaudinių skulptūrų parodą.

Šventėje mažiųjų lauks kapitono Flinto muzikinė programa „Metų traukinukas“, visiems atvykusiems įdomias istorijas pasakos gamtininkas Selemonas Paltanavičius, vyks aitvarų edukacijoja, muilo burbulų šou, Alytaus rajono viešosios bibliotekos animatorių išdaigos, Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro sveikos gyvensenos pamokos, etnožaidimai. Galėsite pasisemti žinių iš žolininkės ir žiniuonės pamokymų, šurmuliuos Alytaus rajono ir Nemuno kilpų regioninio parko bendruomenių kiemeliai, veiks bendruomenių lauko virtuvės. Skambės aidės šventėje ir muzika – scenoje išvysime bardą Vytautą Trakymą, dainininką Vytautą Franckevičių, kapelą „Jieznelė“, šokių studiją „Gojelis“, senbernį Vincuką, bendruomenės pristatys savo dainas, o svečiuose – Naisių vasaros teatras.

Rugpjūčio 26-ąją ir vėl skubėsime į Punią, nes čia vyks tradicinė sporto šventė „Judėjimo džiaugsmas“!

 

Kitos naujienos

Festivalis, kuriame lankėsi pats Antanas Smetona. Taip apie prieš Antrąjį pasaulinį karą vykusias...

„Piligrimas atėjo, uždėsim antspaudą“, – šūktelėjo ...

Vakar elektros kainos biržoje šoktelėjo iki neregėtų aukštumų – 4 eurų už kilovatvalandę, negana to, „Per...

Ką vartoja lietuviai ir kokia priklausomybė dažniausia, kaip padėti priklausomiems žmonėms? Pokalbis apie...