Klausyti gyvai

08:00 - 10:40

Savaitgalio rytas

„FM99“ kultūra: Tarptautinis teatrų festivalis – COM•MEDIA – COM•MOON•A – COM•@ – vėl Alytuje!

Lapkritis daugumai mūsų – vienas niūriausių mėnesių, tačiau juk viskas priklauso nuo požiūrio, tiesa? O jeigu į jį pažvelgtume atvirkščiai? Taip, kaip tai darys tarptautinis teatrų festivalis COM MEDIA – lapkričio 8 – 25 dienomis Alytuje! Apie festivalį „FM99“ studijoje pasakojo Alytaus teatro direktorė Inesa Pilvelytė ir pavaduotoja  Vida Grišmanauskienė, – kviečiame pasiklausyti!

Pirma pokalbio dalis:

Antra pokalbio dalis:

Šiais metais COM•MEDIA siela įgauna kūną, užlipa ant miesto stogo ir, atsistojusi aukštyn kojomis, šūkteli: ei, žmonės, verta į pasaulį pažvelgti… kitaip. Kitaip nei prieš metus. Nei vakar. Nei prieš kelias minutes. Pažvelgti artimo, svetimo ar garsiausių herojų akimis. Kalbėtis ir kalbėti kitaip. Liesti temas, kurios atrodė svetimos ir net nevertos pokalbio. Iš naujo atrasti ir darkart pamilti jau pamiltus. Aplankyti teatrą naktį ir klausytis KITŲ. Ne vien tų, kurių kūriniais jau džiaugiasi minios, bet ir tų, kurių pasaulis dar laukia. Atverti duris kitiems, kurie ilgai ieškoję savos kalbos, nori ja dalintis. Priimti juos, nes pasaulis mums ne per ankštas.

NAKTIS teatre COM•MOON•A- lapkričio 10 d.alternatyva tradiciniam teatrui, skirta pažinimo „alkaniems“ jauniems ir jaunatviškiems, smalsiems, drąsiems, atviriems ir įvairių pojūčių pasiilgusiems žiūrovams.

Nakties programoje rodomi provokatyvūs jaunųjų Lietuvos teatrų, teatrinių judėjimų, sindikatų spektakliai, o atviros teatro durys praplečia akiratį ir tradicinės teatro veiklos supratimą: žiūrovai tampa aktyviais dalyviais rengiamuose performansuose, judesio, šokio kūrybinėse dirbtuvėse, ekskursijose, sceninio grimo (iš)bandymuose. Šalia teatrinio gyvenimo įsikuria muzikinės scenos, veikia naktinis kinas, rengiamos kūrybinės paskaitos – susitikimai.Naktinis vyksmas apima įvairias teatro erdves: scenas, galerijas, mažai žiūrovams pažįstamas repeticijų sales. Kultūrinių lunatikų šventė tęsiasi visą naktį, nuo 7 valandos vakaro iki 7 valandos ryto, refleksuojant su teatrologais ir ragaujant „kritiko kiaušinienės“.

COM•@- šeimai ir vaikams – lapkričio 16d.

Šiemet pirmą kartą teatras rengia teatrinę dieną vaikams ir visai šeimai COM•@. Tai tarsi naujai užgimęs mažas kosminis kūnas, atskriejantis į vaikų kasdienybės pasaulį ir atveriantis teatro duris. Šiais metais mažieji žiūrovai turės galimybę pamatyti spektaklius, vyks susitikimai su aktoriais, personažais, kūrybinės dirbtuvėlės, vaikai galės išvysti, kaip paprasti daiktai scenoje tampa ypatingais, gali atgyti ir prabilti. Naujai užgimusi COM•@  priartės prie vaikų širdžių ir, lyg prie Saulės, išskleidusi savo uodegą, ateityje išaugs į kelias dienas trunkančią teatrinių įvykių kupiną festivalio programą vaikams.

Dramaturgų skaitymai – lapkričio 24 d.

 Išlaikant tradiciją šiemet surengtas jau IV respublikinis dramaturgų konkursas. Komisija jau atrinko penkias geriausias pjeses, kurių skaitymai rengiami  „Dramaturgų dienos“ metu.  Alytaus miesto teatro ir Stalo teatro aktoriai jau repetuoja improvizacinius skaitymus, tad žiūrovų laukia netikėti teatriniai bandymai. Vakaro metu bus paskelbti bei apdovanoti nugalėtojai, o geriausia pjesė, teatrui nusprendus, gali tapti scenos kūriniu.

(© MiskoMote)

Kitos naujienos

Alytaus miesto teatre penktadienį šventiniu koncertu bus uždaromi Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės me...

FM99 studijoje „Praeitis trap mūsų“Alytaus kolekcininkų klubo nariai Gintaras Lučinskas ir Kęstutis Tamul...

Paauglių tarpe pastaruoju metu drastiškai daugėja atvejų, kai vaikai ima svaigintis priklausomybę...