Klausyti gyvai

21:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

„FM99“ kultūra – Alytaus kraštotyros muziejuje duris atvėrė unikali dzūkų tautinio kostiumo paroda

2017-ieji — Tautinio kostiumo metai. Šia proga Alytaus kraštotyros muziejus kviečia visus nuo balandžio 25 d. iki liepos 1 d. apsilankyti parodoje „Dzūkų krašto tautinis kostiumas“. Apie ją radijo „FM99“ studijoje kalbėjome su muziejaus dailininke Gintare Markevičiene.

Paklausus viešnios, kokie yra ryškiausi dzūkų krašto tautinio kostiumo akcentai, G. Markevičienė pasakojo: „Pirmiausia – sijonų smulkus languotumas. Jeigu suvalkiečių, žemaičių yra dryžuoti sijonai, aukštaičių yra stambus languotumas, tai būtent dzūkų – smulkus languotumas. Lygiai taip pat ir prijuostės – pas dzūkus yra smulkiai languotos, smulkiais dryželiais gali būti, gali būti baltos su baltais nėriniais ar pynikučiais. Būdingos tik Dzūkijos raštui yra juodos, siuvinėtos ryškiom gėlėm. Dzūkiškos juostos skiriasi, ir marškinių puošyba… Tikrai skirtumų pakankamai daug“.

Alytaus kraštotyros muziejaus dailininkė Gintarė Markevičienė „FM99“ studijoje.

Tautinis kostiumas — išnykusio šventadienio liaudies kostiumo palikuonis, paveldėjęs pastarojo grožį, tapęs svarbiu tautos simboliu, atspindintis mūsų protėvių meninį skonį bei nagingumą. Dzūkijos krašto gyventojai tradicinius kaimo drabužius dėvėjo ypač ilgai, o atskiras jų detales tebevilkėjo net po Antrojo pasaulinio karo. Tačiau šiandien Lietuvoje jau nebelikę vietovių, kur vis dar būtų vilkimi tradiciniai šventadieniai drabužiai.

Paroda Alytaus kraštotyros muziejuje veiks iki liepos 1 dienos.

 

Kitos naujienos

Apie įdomius Alytaus istorinius įvykius ir būsimą parodą apie Alytaus senamiestį FM99 kalb...

Ši vasara, ypač ši savaitė, Lietuvoje visus alina karščiais. Apie karščio pavojus ir pove...

Tautiška giesmė šiemet bus transliuojama iš Alytaus – „Lietuvos kultūros sostinės 2022...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...