Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Fotografus iš užsienio pakerėjo Alytaus žaluma

„Alytus mane sužavėjo gamta. Tai labai žalias miestas. Vienas iš šio miesto privalumų – miesto ramybė. Niekur nesu matęs tokios ramybės. Tai yra labai didelė miesto vertybė,“ – taip Alytaus miestą apibūdino keletą dienų Dzūkijos sostinėje viešėjęs Opolės (Lenkija) fotografas Jacekas Baranowskis, kuris  gegužės 22–25 d. kartu su Amatos (Latvija), Petrozavodsko (Karelijos Respublika), Kremenčiuko (Ukraina) fotografais ir Alytaus fotografų klubo nariais dalyvavo tarptautiniame Alytaus miestų partnerių fotografų projekte.

Fotografus iš užsienio pakerėjo Alytaus žaluma (AMS nuotr.)

„Buvo šaunu fotografuoti Alytų ir dalyvauti šiame puikiame projekte. Aš labai norėčiau čia dar sugrįžti ir dar pafotografuoti šį gražų, pilną žalumos miestą,“ –  apie keleto dienų viešnagę Alytuje sakė iš būsimo Alytaus miesto partnerio, Kremenčiuko miesto atvykęs fotografas Aleksandras Gričenko.

Tris dienas užsienio fotografai kartu su Alytaus fotografų klubo nariais padarė tūkstančius puikių Alytaus miesto nuotraukų, kuriose užfiksuotas pabudusios gamtos grožis, kasdienis alytiškių gyvenimas, architektūra ar atskiri jos elementai ir kt.

Svečiai taip pat dalyvavo Alytaus kultūros ir komunikacijos centre, Alytaus ir Petrozavodsko miestų bendradarbiavimo 10-mečio proga, surengtų Petrozavodsko (Karelija) fotografų klubo parodų „Mano namai visur“ bei „Karelijos šeimos“ atidaryme.  Fotografijų parodas, kuriose užfiksuota Karelijos šeimų buitis ir šios šalies šeimų portretai alytiškiai ir miesto svečiai galės aplankyti iki 2017 m. birželio 30 d.

Viešnagės metu svečiai taip pat apsilankė Alytaus dailiųjų amatų mokykloje, svečiavosi pas  bonsai meistrą Kęstutį Ptakauską, kur ankstų rytą fotografavo bundantį „Ryto rasos“ sodą.

Gegužės 24 d., artėjant tarptautiniam Alytaus miestų partnerių fotografų projektui prie pabaigos, Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė pasidžiaugė sėkmingu jo įgyvendinimu, padėkojo daug ir nuoširdžiai jo metu dirbusiems fotografams ir projekto dalyviams įteikė  Alytaus miesto savivaldybės mero Vytauto Grigaravičiaus pasirašytas padėkas.

Projekto metu Alytaus miesto ir užsienio fotografų užfiksuotus vaizdus alytiškiai galės išvysti fotografijų parodoje, kuri nuo 2017 m. birželio 12 d. veiks Alytaus miesto savivaldybės pirmojo aukšto fojė, o iki tol kviečiame apsilankyti Alytaus miesto savivaldybės paskyroje, socialiniame tinkle „Facebook“ https://www.facebook.com/pg/alytus.lt/photos/?tab=album&album_id=856002344552321 ir apžiūrėti keletą fotografų darbų.

Kitos naujienos

Pirmoji dovana, artėjant gražiausioms metų šventėms, bus įteikta alytiškiams, teatro mylėtojams j...

Kai kurių istorikų nuomone, pirmieji žydai Alytuje galėjo apsigyventi dar XV a. Tačiau tai patvirtinančių...

Kiek sauskelnių sunaudojama auginant kūdikį? Daug. O auginant daugiau nei vieną kūdikį? Kalnai! Kiek jų s...

Rašytojo 100-ąsias gimimo metines (2023-01-07) asociacija „Matučio namai“ pasitinka su nauja A. M...