Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Ne tu vienas kelyje

Galimybių pasas Alytaus rajono gyventojams – beveik į namus

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė (kairėje) ir administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė jau turi ir naudoja galimybių pasus.

Pirmadienį, rugpjūčio 23 d. Alytaus rajono gyventojai, pasiskiepiję arba persirgę koronavirusu, bet neturintys namuose elektroninių įrenginių, pirmieji Lietuvoje nemokamai gaus galimybių pasus.

Savivaldybės mero Algirdo Vrubliausko inicijuotos gyventojų skiepijimo nuo COVID-19 akcijos davė gerų rezultatų,- Alytaus  rajone jau  pasiskiepijo per 75 proc. gyventojų. Todėl savivaldybės vadovai kartu su valstybės įmonės „Registrų centras“ darbuotojais organizuoja naują akciją – nemokamą galimybių paso aktyvavimą ir atspausdinimą.

Ši paslauga pirmiausia skiriama vyresnio amžiaus, atokiose kaimo vietovėse gyvenantiems žmonėms, kurie neturi kompiuterių arba spausdintuvų, nesinaudoja elektronine bankininkyste ar elektroniniu parašu, todėl negali atsisiųsti, atsispausdinti galimybių paso.

Savivaldybės ir „Registrų centro“ darbuotojai pagal žemiau  nurodytą grafiką lankysis atskirose seniūnijose, arčiau žmonių gyvenamosios vietos. Gyventojas, norintis gauti galimybių pasą, privalo su savimi turėti ir „Registrų centro“  darbuotojui pateikti asmens tapatybės dokumentą. Galimybių pasas bus atspausdintas ant įprasto popieriaus lapo, kurį žmogus galės nešiotis su savimi.

Galimybių pasas iškart leis gyventojams gauti daugiau paslaugų su mažesniais ribojimais. Manoma, jog tai padės kontroliuoti COVID-19 pandemiją be karantino, neuždarant visų verslų ir veiklų, kitaip sakant, visiems leis gyventi įprastą gyvenimą.

Primename, kad nuo rugsėjo 13 d. didžioji dalis paslaugų Lietuvoje galės būti teikiama tik turint galimybių pasą. Asmenims be galimybių paso  bus uždarytos didžiųjų parduotuvių durys, grožio salonai, kirpyklos, kavinės ir restoranai, kultūros ir pramogų vietos.

Nepasiskiepiję asmenys galės lankytis tik nedidelėse parduotuvėse, kurių pagrindinė veikla yra maisto prekės, taip pat optikos prekių parduotuvėse, vaistinėse. Tiesa, Vyriausybė leido nepaskiepytiems asmenims naudotis viešuoju transportu ir patekti į gydymo įstaigas.

Jau šiuo metu daugelis prekybos, paslaugų, maitinimo įmonių yra nusprendusios aptarnauti tik galimybių pasą turinčius lankytojus.

Galimybių pasų išdavimo grafikas

LaikasSeniūnija
9–10 val.Raitininkų seniūnija
11–12 val.Simno seniūnija
13–14 val.Punios seniūnija
14.15–15.15 val.Butrimonių seniūnija
15.30–16.30 val.Pivašiūnų seniūnija
  

Telefonas pasiteirauti 8 611 30 259.                                      

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Kitos naujienos

Pirmajame Alytuje rekonstruojamas prekybos centras A.Juozapavičiaus gatvėje. Projekto viešasis svarstymas...

Rugpjūčio 14-ąją Druskininkuose vyko aštuntasis sūrių festivalis. Jame dalyvavo 20 smulkių sūrininkų iš L...

Žolinė arba Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventė švenčiama 8 dienas.

Sekmadienį Alytuje vyks paskutinės Lietuvos okupacijos aukos, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo g...