Klausyti gyvai

14:30 - 15:00

Apie sveikatą ir gyvenimą

„Galutinio Europos Sąjungos atsako į Rusijos agresiją dar nėra, tai tik pradžia“, – FM99 sakė buvęs Ukrainos premjeras ir ekonomikos ministras P.Porošenko

 Vakar vykusioje diskusijoje apie Rusijos įsiveržimą į Ukrainą europarlamentarai ragino Europos Sąjungą griežtai reaguoti į Rusijos veiksmus. Jie taip pat pasmerkė referendumą dėl Krymo nepriklausomybės, kuris prieštarauja tarptautinei teisei, ir ragino ES padėti Ukrainai ieškant taikaus krizės sprendimo. Kandidatas į Ukrainos prezidentus, buvęs Ukrainos premjeras ir ekonomikos ministras Petro Porošenko FM99 sakė, jog galutinio ES atsako į Rusijos agresiją dar nėra, tai tik pradžia:

„Galutinio Europos Sajungos atsako i Rusijos agresija dar nera, tai tik pradzia“, – FM99 sake buves Ukrainos premjeras ir ekonomikos ministras P.PorosenkoGraikijos užsienio reikalų viceministras Dimitris Kourkoulas pabrėžė, kad šiuo metu svarbiausia rasti taikų krizės sprendimo būdą, laikantis tarptautinės teisės normų. „ES pasirengusi padėti Ukrainos žmonėms ekonomikos, finansų ir techniniu lygiu“, – kalbėjo jis.

Europos Komisijos pirmininkas José Manuel Barroso pavadino padėtį Ukrainoje „išbandymu Sąjungai“, kuris turės „geopolitinių pasekmių mūsų šalims“. „Ukraina neturi tapti siena tarp kaimynų, kurie nesikalba“, – pridūrė jis.

 José Ignacio Salafranca (Europos liaudies partija, Ispanija): „Turime aiškiai pasisakyti prieš referendumą Kryme. Jis yra neligitimus ir neteisėtas.“ Jam pritarė ir Hannes Swoboda (Socialistai ir demokratai, Austrija): „Šis referendumas neligitimus. Referendumai, kuriuos esame stebėję anksčiau, rėmėsi teise, juose dalyvavo tarptautiniai stebėtojai ir nebuvo jokio karinio spaudimo parlamentams.“ Liberalų ir demokratų vardu kalbėjęs Hans van Baalen (Nyderlandai) ragino ES „įvesti sankcijas, kurios būtų žalingos Rusijai“. Žaliųjų lyderė Rebecca Harms (Vokietija) teigė, kad ES nėra bejėgė prieš Rusiją, nes 45 proc. jos prekybos yra su ES. „Jei Rusija nori save izoliuoti, tuomet taip ir bus“, – teigė ji.

Europos konservatoriams ir reformistams atstovaujantis Ryszard Antoni Legutko (Lenkija) pažymėjo nesitikintis labai daug iš ES. „Ji neturi nei instrumentų, nei valios, nei bendros užsienio politikos”, – kalbėjo jis. Vieningiesiems kairiesiems priklausantis Nikola Vuljanić (Kroatija): „ES kalba apie griežtas sankcijas, tačiau pasirengusi įvesti tik minkštas.“  Jacek Olgierd Kurski („Laisvės ir demokratijos“ frakcija, Lenkija): „Putinas stengiasi atkurti [buvusią] imperiją. Iš pradžių buvo Gruzija, dabar Ukrainos eilė.“ Neprisijungusiųjų vardu kalbėjęs Andreas Mölzer (Austrija): „Turime dirbti su visais, nes bent kažkas rezultatas yra geriau nei pilietinis karas“

Kitos naujienos

Nuo šių metų gegužės 2 d. keičiasi atliekų priėmimo tvarka Alytaus regiono atliekų tvarkymo centr...

Kiekvienais metais sulaukiame šimtų Jūsų nuotraukų su naujai atsivėrusiomis ar iki gyvo kaulo įky...

Varėnos rajono policijos komisariato pareigūnai vykdo Gabijos Samuščenko (gim. 2006 m.) paiešką, kuri Var...

Alytuje praūžė ilgai lauktas pirmasis tokio formato kultūrinių patirčių festivalis jaunimui „Nuo ...