Klausyti gyvai

18:35 - 19:00

Ši diena muzikos istorijoje

Šią dieną pasaulį išvydo dainininkas Ricky Martin – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Gruodžio 24-oji – ypatinga diena ne tik dėl to, kad šiandien Kūčios, bet ir dėl to, kad istorijoje šią dieną įvyko daug. Daug įvykių ir muzikos istorijoje. Kviečiame apie juos sužinoti.

1920 – Niujorko „Metropolitano“ operoje įvyko paskutinis legendinio dainininko Enrico Caruso (Enrikas Karuzas) viešas pasirodymas.

Ricky+Martin+secondaryImage_26121971 – gimė dainininkas Ricky Martin (Rikis Martinas). Karjera pramogų versle buvo labai nepastovi – nuo teatro aktoriaus, paauglių dievinamo dainininko, muilo operos aktoriaus iki Lotynų Amerikos sekso simbolio. Ricky Lotynų Amerikos muzika užkariavo gerbėjų širdis ir šie nupirko daugiau nei 15 milijonų jo įrašų visame pasaulyje, didžiausios šlovės sulaukė po pasirodymo 1999-aisiais „Grammy“ apdovanojimuose. Ricky (tikrasis vardas – Enrique Martinez) gimė Puerto Rike, vaidinti reklamose pradėjo būdamas vos šešių metų. Vėliau, sudalyvavęs atrankoje į muzikos grupę, būdamas dvylikos, jis tapo „Menudo“ nariu. Kaip pagrindinis dainininkas grupėje Ricky su ja atlikinėdavo pasirodymus nuo 1984-ų iki 1989-ų metų, o baigęs aukštąją mokyklą, paliko ir grupę, pradėdamas stulbinančią solo karjerą. 1991-aisiais pasirodė debiutinis Ricky albumas „Ricky Martin“, sulaukęs atgarsio visame pasaulyje. 1993-aisiais Lotynų Amerikos žvaigždė išleido albumą ispanų kalba „Me Amaras“. 2001-aisiais R. Martin’as išleido geriausių dainų rinkinį „La Historia“, 2003 m. sugrįžo prie savo šaknų ir išleido ispanišką albumą „Almas del Silencio“, 2005-aisiais – anglišką albumą „Life“, kuriame įrašė dainų kartu su Amerie, Daddy Yankee ar Fat Joe, o 2011-aisiais – vėl ispanišką albumą „Musica + Alma + Sexo“, kuris persmelktas šokių ritmais.

1978 – išsiskyrė grupės „ABBA“ nariai Bjorn ir Agnetha (Bjornas ir Agneta).

2006 – eidamas 74-uosius metus, Džordžijos ligoninėje mirė iškilus muzikos atlikėjas James Brown (Džeimsas Braunas), vadintas „soulo krikštatėviu“, pusę šimtmečio daręs įtaką Amerikos ritmenbliuzo, fanko ir disko muzikos žanrams.

2011 – 62-ejų metų rusų dainininkė Ala Pugačiova ištekėjo už 35-erių metų estrados artisto Maksimo Galkino.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

Kitos naujienos

Lietuvos profesionalai standartinių šokių šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitien...

Pop roko grupė „b4 u ask“ klausytojams pristato dar vieną kūrinį ir vaizdo klipo. Šią vasarą pirm...

Griovimas – tai bet kurio pastato ar statinio ar bet kurios jų dalies išardymas, sunaikinimas, ar...

Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) mėgėjų grupės standartinių šokių pasaulio čempionate ...