Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Gatvės muzikos dienoje – dainuojantys traukiniai ir V. Kernagio gimtadienis

Prasidėjo registracija į šių metų Gatvės muzikos dieną (GMD), kuri šiemet vyks gegužės 19-ąją. Atnaujintoje Gatvės muzikos dienos svetainėje www.gmd.lt jau galima pasirinkti grojimo vietą, užsiregistruoti bei pamatyti, kokiuose Lietuvos miestuose vyks skambanti šventė.

„Lietuvos 100-mečio proga šiais metais toli nesidairome ir ypatingą dėmesį skiriame Lietuvos miestams ir miesteliams. Taip pat pirmą kartą savo gyvavimo istorijoje jungiame visas Baltijos šalis į vieną gatvės muzikos ritmą. GMD premjera vyks Estijoje, o Latvija, kaip jau įprasta, prisijungs vėliau. Šiemet GMD dvasią įvardijame šūkiu: „Vienu ritmu!“, – teigia šventės idėjos autorius Andrius Mamontovas.

Kitas visos Lietuvos muzikantus aktyvinsiantis motyvas – dainuojantys traukiniai. Gegužės 19 dieną muzikantams, kurie važiuos ir muzikuos traukiniuose, bus suteikti bilietai su 100 proc. nuolaida.

Kryptys, kuriose bus galima muzikuoti, bus paskelbtos vėliau. Muzikantai taip pat kviečiami atrasti naujas grojimo erdves – geležinkelio stočių peronus.

„Užpildyti Lietuvą muzika juk taip lengva!“ – sako organizatoriai. Tai ir ruošiasi daryti ilgametis GMD partneris – informacijos centras „Caffeine“, iki GMD grosiantis buvusių bei esamų GMD muzikantų koncertus.

Lietuvos 100-mečio proga į tradicinę finalinę „Drum2gether“ eiseną jungsis ir garsiausias šalies krepšinio aistruolis Sėkla su būgnu, savo kompanija ir visomis Lietuvos atributikomis. Eiseną vakare kursiantys Afrikos būgnai dieną praleis Rotušės aikštėje mokydami vaikus būgnų mušimo meno.

Taip pat Vilniaus GMD dalyvius ir žiūrovus pamalonins šia proga susikuriantis Gatvės maisto kampas Gedimino prospekte, o sielos maistą žada K. Sirvydo skveras, kuris laikinai bus pervadintas a. a. Vytauto Kernagio vardu. Čia rinksis bardai, bus prekiaujama lietuviškomis vinilinėmis plokštelėmis, vyks diskusijos, gyvi muzikiniai pasirodymai. Visi susirinkusieji minės šalies dainiaus gimimo dieną ir primins, kad „mūsų dienos kaip šventė!”

Dienai pasibaigus, veiksmas persikels į naktį veiksiančius Vilniaus muziejus. Šventę pratęs „Muziejų naktis“.

Kitos naujienos

Kanų prizininkai, naujiena iš Venecijos, kino meistrų darbai iš Berlinalės. Tokia kino programa „...

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...