Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Giedrė skelbia akustinį rudens turą: „15 miestų aplėksiu pasistriksėdama!“

Dainų autorė ir atlikėja Giedrė su pianistu Andrejumi Polevikovu spalio 4-ąją Vilniuje pradės, o lapkričio 30 d. Klaipėdoje pabaigs akustinį rudens turą. Jo koncertuose 15-oje šalies miestų pristatys naujausią programą „Kiaurai sielas“.

Jautri, asmeniška, net kiek dilginanti Giedrės kūryba, apvilkta kosmonautės Žemėje kostiumu ir kartais dėl įvairovės pabarstanti žaismingų konfeti, kuriems krintant į plaukus visi užsimano būti šiek tiek geresni; jos švelnus vokalas, kuriame sluoksniuojasi drovumas, pasiutimas, nostalgija ir gebėjimas kurti jausmą, kad kažkas artimas apglėbia pečius; specifinis intymumas ir specialiai šiam turui sukurta išskirtinė scenografija. Visa tai laimės klausytojai, apsilankę Giedrės koncertuose.

„Labai laukiu šio akustinių koncertų turo, – sako Giedrė. Kiek bebūčiau tikra laiko patikrintomis dainomis, premjeros jausmas yra saldžiausias.“

Pastarojo dainininkės turo per Lietuvą koncertų bilietai kone visuose miestuose buvo išparduoti. Į pirmąjį Giedrės albumo „Kiaurai sielas“ pristatymo koncertą Vilniaus Vasaros terasoje taip pat neliko nė vieno laisvo bilieto.

„Pasirodymus su grupe publika priėmė puikiai. Žinau, kad ir akustinių naujų dainų versijų klausysimės sulaikę kvėpavimą, ir šypsosimės nuo garsų lengvumo, ir pagausime save galvojant, – koks paprastas tas stebuklingas gyvenimas“, – kalba Giedrė.

„Kiaurai sielas“ jau dabar puikiai vertinamas albumas, sulaukęs pačių geriausių atsiliepimų. Jo klausantis neapleidžia jausmas, tarytum tokios dainos kaip „Išdalinau“, „Tą naktį grojo Tomas Boo“, „Pražuvo pražuvo“, „Trečia para“, „Užsikloję dangaus skliautais“ visada buvo turtingame autorės dainų bagaže, nes be jų Giedrės pasirodymai nebeįsivaizduojami.

Akustinio turo koncertuose šias dainas ji atliks su pianistu Andrejumi Polevikovu, su kuriuo drauge koncertuoja jau 14 metų. „Likus tik fortepijono ir balso nuogumui, dainose atsiveria kiti gyliai ir sluoksniai. Su Andrejumi Polevikovu sieja visiškas pasitikėjimas ir lengva draugystė. Kiek banaliai beskambėtų, – muzika yra pauzėse. Jeigu lyginti tai su mano dainomis, geriausias pavyzdys būtų mudviejų duetas dainoje „Aš normaliai“. Jaučiuosi labai komfortabiliai ir saugiai, akomponuojant Andrejui. Gal todėl, kad mums kūrinys yra svarbiau už muzikinių įgūdžių demonstravimą“, – pasakoja Giedrė.

Rudens turo afišoms ji fotografavosi vilkėdama raudoną suknelę. Dar vienas gražus kontrastas su joje gyvenančia amžina abituriente sportiniais bateliais.

„Aš esu visokia. Kai noriu aviu sportbačius, kai noriu – vilkiu elegantišką raudoną suknią. Visada jaučiu, kaip man simpatizuoja Lietuvos dizaineriai, o aš lygiai taip pat žaviuosi jų darbais. Man sceninis rūbas yra svarbi koncerto dalis. Kol kas neatskleisiu, kaip bus rudenį“, – šypsosi atlikėja.

Jos komanda sąmoningai vasarą organizuoja mažiau koncertų, kad Giedrė galėtų sutelkti visas jėgas rudeniui. „Vis dėlto 15 miestų – yra reikalų! – sako ji. – Dabar bandau išvaikščioti save miškuose, ar tiesiog išgulėti su šunimi hamake. O kiek vėliau jau lauks repeticijos, sceniniai pasiruošimai ir malonus prieš koncertinis jaudulys. Mama klausia, – ar patempsi tu tiek, dukruže? Šuoliais, mam, pasistriksėdama! Kol man dainuoti yra laimė. Žodžiu, susitikime koncertuose ir daugiau apkalbėsime. Linkėjimai ir iki!“

Akustinio „Kiaurai sienas“ rudens turo koncertai vyks:

10.04 Vilniuje, LVSO Koncertų salėje

10.16 Kauno VDU Didžiojoje salėje

10.23 Tauragės Kultūros centre

10.24 Telšių Kultūros centre

10.26 Marijampolės Kultūros centre

10.29 Utenos Kultūros centre

10.30 Šiaulių Kultūros centre

11.09 Birštono Kultūros centre

11.13 Šilutės Kultūros ir pramogų centre

11.16 Anykščių Kultūros centre

11.20 Šakių Kultūros centre

11.21 Rokiškio Kultūros centre

11.27 Alytaus miesto teatre

11.28 Ukmergės Kultūros centre

11.30 Klaipėdos Kultūros centre Žvejų rūmai

Parašykite komentarą

Užpildykite laukelį

Kitos naujienos

Laidoje „Darau verslą“ kalbėjomės su alytiškiais, sveikų užkandžių „Longevies“ gamintojais Audra ...

Kino stovykla jaunimui „24 per sekundę“ suteiks galimybę toliau gilintis į kino kūrimo procesus s...

„Ši daina – lyg nauja kryptis mano muzikoje, kur išbandau kitokį skambesį. Grįžtu į 80-tuosius, kurie man...

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tradiciškai sugrįžta vasaroti į Alytų. Liepos 15–21 d....