Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Grupė „Nouvelle“ pristato naują mini albumą „Atspirtis“

Grupė Nouvelle  Birželio 25 dieną išleidžia savo pirmąjį iš dviejų šiais metais EP – Atspirtis.  Alternatyvios ir indie pop muzikos kolektyvas iš Kauno „Nouvelle“ prabėgus beveik metams po debiutinio albumo „Vizijos“ gimimo pristato naują EP „Atspirtis“. Jame – šešios naujos dainos apie pasirinkimą keisti ne tik pasaulį, bet ir save.


Du pirmieji albumo singlai „Nepakankama“ ir „Aviantiūra“ klausytojų ausis pasiekė dar šį pavasarį, o šiandien „Atspirtis“ nugulė visose muzikos klausymosi platformose. Nauja grupės muzika kalba apie pokytį būti geresniems ir ryškų pėdsaką, kurį paliekame pasaulyje. „Vidinės kovos konceptas atsirado gimus pirmai albumo dainai „Avantiūra“. Joje žodžiai nurodo į neatrastų kelių ieškojimą, norą siekti daugiau, suvokiant, jog ta kelionė ne visada bus lengva ir greita. Tai paskatino giliau pažvelgti į mus
supančią aplinką, kur kartais atrodo, jog žmogus pamiršta turintis balsą ir dėl visko, kas negerai, kaltina tik aplinką. Dainos „Iš kitos pusės“ ir „Atvirkščiai“ ypač pabrėžia pagrindinę EP mintį. Jaučiame, jog esame atsakingi už savo pėdsaką – suvokimas, kad gali keistis ir keisti yra labai stiprus ir reikšmingas ne tik asmeninių tikslų siekime, bet ir gerovės aplink kūrime, tad norisi šią žinutę skleisti ir kitiems“, – pagrindinę albumo mintį atskleidžia „Nouvelle“ nariai.


Albume skamba aštresnės gitaros ir gilesnės elektronikos garsai nei „Vizijose“, simbolizuojantys pereinamąjį „Nouvelle“ etapą. Kiekvienas instrumentas naujame EP atrado aiškią vietą su ryškiomis partijomis – „Atspirtis“ pilnas unikalių kompozicinių bruožų, iš kurių galima atpažinti, jog tai „Nouvelle“
muzika. Per metus nuo ankstesnės kūrybos išleidimo, pasikeitė ne tik garsai, bet ir grupės dinamika: išmoktos pirmojo albumo leidybos pamokos padėjo geriau suprasti, kaip tikslingiau planuoti laiką, kaip ir kokią muziką kurti ir tapti dar stipresne komanda. Beje, naujai kūrybai ir jos tėkmei grupė įkvėpimo sėmėsi iš alternatyvios scenos profesionalų „Abudu“ ir Free Fingos naujausių albumų. Tačiau šeši nauji kūriniai – ne paskutinis kūrybinis grupės kūrybos vaisius šiemet. Rudenį pasirodys dar vienas grupės EP pavadinimu „Dreifas“, kuris apdainuos gyvenimo etapą plaukiant pasroviui. Paklausta, kodėl du EP nenugulė į ilgo metro albumą, grupė atskleidžia, kad kiekvienas jų kūrybinis etapas skirtingas ir netelpa į vienus rėmus – jų spalvos ir skambesys yra per daug skirtingi, kad galėtų išlaikyti vientisumą albume: „Kadangi „Atspirtis“ ir „Dreifas“ yra antras mūsų kūrybos puslapis, norėjome paeksperimentuoti su konceptų tematika – taip gimė idėja sukurti du, vienas kitą papildančius, tačiau skirtingą skambesį ir nuotaiką turinčius mini albumus“.

„Nouvelle“ mini albumo „Atspirtis“ pristatymo koncertas – jau liepos 1 d. Vilniuje, menų fabrike „Loftas“. Įėjimas į šį koncertą – nemokamas.

Kitos naujienos

Laidoje „Darau verslą“ kalbėjomės su alytiškiais, sveikų užkandžių „Longevies“ gamintojais Audra ...

Kino stovykla jaunimui „24 per sekundę“ suteiks galimybę toliau gilintis į kino kūrimo procesus s...

„Ši daina – lyg nauja kryptis mano muzikoje, kur išbandau kitokį skambesį. Grįžtu į 80-tuosius, kurie man...

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tradiciškai sugrįžta vasaroti į Alytų. Liepos 15–21 d....