Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Guoda Gedvilaitė: tokių švenčių dėka muzika tampa gyva

Tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ šįmet kurorte skambės jau 22-ąjį kartą. FM99 pasakoja šių metų festivalio meno vadovė, pianistė Guoda Gedvilaitė.

Festivalis trunkantis tris mėnesius ir garsinantis didžiojo Lietuvos menininko vardą, jau seniai peržengė vietinės reikšmės festivalio rėmus ir tapo gerai žinomas tarptautinėms auditorijoms. Gerokai išsiplėtė ir festivalio veiklos, kurios apima net penkias kryptis: muziką, dailę, literatūrą, kiną ir fotografiją.

„Bus daug ne tik geros muzikos, bet ir šokio, teatro“, – pasakoja festivalio meno vadovė G. Gedvilaitė.

„Visi mes esame vieni kitiems dėkingi“, – džiaugiasi pašnekovė ir paryškina muzikos svarbą bei bendradarbiavimą su jaunimu – „Jaunimui tai yra neįkainojama patirtis, dalyvauti tokio aukšto lygio renginyje.“

„Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ prieš 22 metus sumanyta Lietuvos muzikų rėmimo fondo direktorės L. Stulgienės, puoselėta kūrybingos fondo komandos, kuruojama Druskininkų savivaldybės ir kultūros centro darbuotojų, ilgo ir kruopštaus bendradarbiavimo dėka peržengė Druskininkų ribas. Jis tapo žinomas Lietuvoje ir didžiuojasi tarptautinio menų festivalio statusu.

Meno festivalio vadovė, pianistė teigia, kad menų kalba yra išskirtinė ir ypatinga, nes yra visiems visame pasaulyje suprantama. Ji pataria auginti ir saugoti kartu sodintą ir jau paaugusį visų muzikos ir menų šilą ir tęsti tradiciją: vasaromis susitikti M. K. Čiurlionio mieste – Druskininkuose.

Šį šeštadienį 19 val., Druskininkų pramogų aikštėje vyks festivalio atidarymo koncertas. Atvykite pasidžiaugti muzikos ir šokio švente!

Renginį organizuoja Druskininkų kultūros centras
Festivalio sumanytojas Lietuvos muzikų rėmimo fondas
Partneriai: M. K. Čiurlionio meno mokykla, Druskininkų miesto muziejus, Druskininkų bažnyčia
Finansuoja: Druskininkų savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba Daugiau informacijos: bit.ly/vasara_su_MKC

Kitos naujienos

Laidoje „Darau verslą“ kalbėjomės su alytiškiais, sveikų užkandžių „Longevies“ gamintojais Audra ...

Kino stovykla jaunimui „24 per sekundę“ suteiks galimybę toliau gilintis į kino kūrimo procesus s...

„Ši daina – lyg nauja kryptis mano muzikoje, kur išbandau kitokį skambesį. Grįžtu į 80-tuosius, kurie man...

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tradiciškai sugrįžta vasaroti į Alytų. Liepos 15–21 d....