Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Informacinis kanalas

Gyvas miestas. 661 ikiteisminis tyrimas dėl smurto šeimoje, 22 nukentėję vaikai – dešimties „kovidinių“ mėnesių statistika

Per dešimt šių metų mėnesių beveik keturi tūkstančiai policijos iškvietimų į šeimas, 661 pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl smurto artimoje aplinkoje. Tokią nedžiuginančią statistiką FM99 pateikia Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Kristina Janulevičienė.

Tad aktyvumas karantino laikotarpiu reiškiasi įvairiomis formomis. Vieni žmonės būriais traukia į prekybos centrus, kiti gi energiją išlieja namuose ant artimųjų.

Suvestinėse – vien smurto atvejai

„Neretai kriminalinių įvykių suvestinės susideda tik iš smurto artimoje aplinkoje atvejų pradėtų ikitesiminių tyrimų. Kartais tai 3-5 atvejai per parą, kartais sulaukiame ir 7 – 10 atvejų“ – sako K.Janulevičienė.

Iki spalio mėnesio per pirmus dešimt šių metų mėnesių pradėtas 661 ikiteisminis tyrimas dėl smurto artimoje aplinkoje, policija sulaukė per 3700 iškvietimų.

Skaičius augina ir karantinas, ir alkoholis

Skaičiai, tikėtina, išaugę ir dėl pandemijos, karantino ir priverstinio užsidarymo namuose. Pernai per tą patį laikotarpį buvo pradėta 570 ikiteisminių tyrimu, tad šiais metais – beveik šimtu daugiau.

„Alkoholio vartojimas namuose, užsidarymas, buvimas nuolat kartu ir trintis buityje lemia padaugėjusių smurto atvejų skaičių,“ – pasakoja policijos pareigūnė.

10 mėnesių alkoholio vartojimo statistika Lietuvoje rodo, kad žmonės išsigelbėjimo nuo nemalonios realybės ieško butelyje – 10 procentų išaugo akcizo surinkimas, t.y. ir alkoholio vartojimas. Anot K. Janulevičienės, dažnas smurto atvejis šeimoje neapsieina be alkoholio, bent viena konflikto pusė būna neblaivi, o dažnai ir abi.

22 nukentėję namuose vaikai – per 10 mėnesių

Policijos atstovė teigia, kad miestas ir rajono ypatingai nesiskiria, o smurto atvejų būna visuose sluoksniuose ir visokiose šeimose: „Gal kiek dažniau pasitaiko socialinės rizikos šeimose, kur dažniau vartojamas alkoholis, tačiau tikrai to yra įvairiose šeimose.“

Konfliktuose namuose neretai dalyvauja vaikai, kuriems tenka patirti nevaikiškus vaizdus ir žiaurų suaugusiųjų elgesį. Per dešimt mėnesių namuose, kur turėtų būti saugiausia aplinka, nukentėjo per dvidešimt vaikų.

„22 nukentėję nepilnamečiai, kuomet prieš juos buvo vartotas smurtas namuose“ – skaudžią statistiką dėsto Kristina Janulevičienė.

Neblaivių merginų „linksmybės“

Šiuo laikotarpiu, kai viešų renginių nėra, sumažėję pažeidimų viešose erdvėse, tačiau nemažėja neblaivių vairuotojų.

Vienas atvejis nutiko pirmadienio apie 3 valandą ryto, kuomet 20-metė neblaivi mergina (0,71 promilės) neturinti teisės vairuoti, vairuodama VW Golf trenkėsi į Alytaus miesto teatro sieną. Ryte prie teatro mėtėsi tik VW ženkliukas. Žmonės nenukentėjo, tačiau nuotykiai tuo nesibaigė. Su ja kartu važiavusi septyniolikmetė po bandymo išgriauti teatro sieną pati sėdo už vairo ir kelionė tęsėsi. Apie 5 ryto Statybininkų gatvėje merginos kliudė dar 3 automobilius. Antroji „vairuotoja“ įpūtė 0,86 promilės.

Merginos nenukentėjo, tačiau keliaus į teismą ir susimokės baudas nuo 850 iki 2000 bei praras automobilį.

17-metės tėvų surasti nepavyko, tad nepilnametė perduota Vaiko teisių specialistams.

Kitos naujienos

Namų rungtynių seriją Alytaus futbolininkai pradeda jau liepos 1d., šį penktadienį, 19 val....

Šildymo sezonas neišvengiamai ateis. Kuro kaina pastaruoju metu augo lyg ant mielių, tad tai n...

Jau artėjantį savaitgalį, liepos 1-3 dienomis Alytuje esantį Dainų slėnį sudrebins varikli...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...