Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Gyvas miestas“ – Alytaus miesto teatras: permainos viduje ir išorėje

Radijo stoties „FM99“ eteryje laida „Gyvas miestas“. Kiekvieną trečiadienį kalbame apie tai, kas vyksta tarp mūsų. Čia architektūros, urbanistikos ir ekonomikos aktualijos iš Lietuvos bei pasaulio. 

Radijo stoties„FM99“ studijoje viešėjo Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė ir Alytaus miesto teatro meno vadovas Albertas Vidžiūnas.

Nuo vasario 1 dienos  Albertas Vidžiūnas miesto teatre pradės darbą kaip naujas meno vadovas. Paklaustas, ką veikia meno vadovas teatre, A. Vidžiūnas atsako, kad meno vadovas yra atsakingas už visus teatro pastatymus, turi priimti teisingus sprendimus ir prižiūrėti spektaklius. Meno vadovas turi išlaikyti gerą spektaklių kokybę, aktorių pasiruošimą ir aptarti juos. „Mano manymu, meno vadovas turi atsakyti už rodomų kūrinių meninę vertę ir žinoti kryptį kur link eina teatras“, – sakė A. Vidžiūnas.

Alytus is paukscio skrydzio (Wonderful voyage) (10)
Alytus iš paukščio skrydžio („Wonderful Voyage“ nuotr.)

Kalbėdamas apie pokyčius miesto teatre naujasis meno vadovas A. Vidžiūnas sako: „Noriu atkreipti dėmesį, kad šiais metais bus skiriamas didelis dėmesys edukacijai teatre. Edukaciniais, pažintiniais pastatymais bus galima suprasti teatro principus, paveikumą ir svarbą“. 

Šiemet permainos palies ne tik teatro vadovus, trupę, tačiau ir patį teatro pastatą. Kaip sakė I. Pilvelytė, ruošiamas teatro apšiltinimo projektas ir jau artimiausiu metu bus pradėti apšiltinimo darbai. „Turime viltį, kad nereiks striukių“, – tikisi teatro direktorė.

Alytaus miesto teatras nuo 1996 metų įsikūręs nerenovuotame ir energiškai neefektyviame pastate. Teatro trupė ir lankytojai, kurių skaičius pastaraisiais metais auga, kasmet žiemomis skundėsi dėl šalčio ir žemos temperatūros spektaklių ir kitų renginių metu.

Klausykite laidos. Laida „FM99“ eteryje transliuojama trečiadienį po 14 valandos, kartojama ketvirtadienį vakare bei savaitgalį.

Kitos naujienos

„Wolves“ klubas toliau tvirtina savo pozicijas LKL. Savo arenoje patiesę Kauno "Žalgirį" vilkai r...

Savaitgalį Alytuje vyko Lietuvos kulkinio šaudymo, pneumatiniais ginklais, komandinis Čempionatas...

Alytaus statybos bendrovė „Dzūkijos statyba“ Kauno technologijos universiteto prašymu įtraukta į Viešųjų ...

Šį sekmadienį (Vasario 12 d.) Makniūnuose vėl nuo 10 iki 13 val. vyks Makniūnų bagažinių turgelis...