Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

„Gyvas miestas“ – ar vaikai mokyklose bus maitinami nemokamai?

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) gaivina diskusijas dėl nemokamo priešmokyklinukų ir pradinukų maitinimo ugdymo įstaigose, trečiadienį rašto dienraštis „Lietuvos žinios“. Šia tema FM99 eteryje pasakojo Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis bei Alytaus vicemerė Valė Gibienė. Pašnekovus kalbino Liudas Ramanauskas ir Lina Geluncevičiūtė.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis

Šalies savivaldybėms bei kai kurioms nevyriausybinėms organizacijoms SADM išsiuntinėjo prašymus iki vasario 28 dienos pateikti nuomonę, ar tikslinga įgyvendinti visuotinio priešmokyklinukų ir pradinukų nemokamo maitinimo idėją.

Alytaus vicemerė Valė Gibienė

Šiuo metu nemokamai maitinama apie 42 proc. visų šalies priešmokyklinukų ir pradinukų, t. y. apie 20 tūkst. mokinių.

Šiuo metu nemokamai maitinama apie 42 proc. visų šalies priešmokyklinukų ir pradinukų

Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo direktorė Aistė Adomavičienė sako, kad prieš pereinant prie nemokamo  maitinimo galbūt reikėtų pagalvoti apie kitą problemą – spręsti, kaip sumažinti socialinę atskirtį tarp vaikų, kad jos nejaustų nemokamą maitinimą gaunantys vaikai iš socialiai remtinų šeimų.„Dabartinė nemokamo maitinimo tvarka vaikus tiesiog žemina – daugelyje valgyklų maisto jie laukia rikiuodamiesi į atskiras nuo pietus už savo pinigus perkančiuosius eiles. Galbūt reikėtų įvesti kortelių sistemą – vaikai mokyklų valgyklose galėtų atsiskaityti jomis, ir niekas nesuktų galvos, kad vienos kortelės būtų pildomos iš tėvų sąskaitos, o kitos – iš savivaldybės“, – „Lietuvos žinioms“ sakė A. Adomavičienė.

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...