Klausyti gyvai

18:00 - 21:00

TOP33 (laida kartojama)

„Gyvas miestas“ – padėkime „Niekieno vaikams“ pajusti, kad jie rūpi!

Kai sergi, taip norisi rūpesčio ir pagalbos, tiesa? O kai esi mažas ir visiškai vienišas patenki į ligoninę, turbūt visai žemė iš po kojų slysta, juk net rankytės nėra kam palaikyti procedūrų metu ar nuraminti prieš miegą… Tokiems mažyliams galime pagelbėti, – apie iniciatyvą „Niekieno vaikai“ kalbėjome su autore, koordinatore Indre Vileite. Kviečiame pasiklausyti!

 

Kaip pasakoja projekto autoriai: 2018 m. balandžio mėnesį startavome su unikaliu projektu “Niekieno vaikai” – tu gali prisidėti prie jo tolesnės plėtros ir sėkmingo įgyvendinimo!
Projekto idėja brendo ne vienerius metus, girdint ir matant ligoninėse vienišus mažylius. Paliktus, verkiančius, išsigandusius. Savo veiklą pradėjome Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje ir tikimės, kad gerąją patirtį perims ir kitos ligoninės bei miestai Lietuvoje.
Projekto tikslas – suteikti emocinį palaikymą vaikams, kurie yra palikti ligoninėje vieni be tėvų ar globėjų priežiūros. Tą padaryti siekiame apmokydami ir koordinuodami asmenis, kurie bus su tokiais vaikais ligoninėse ir gebės atliepti jų emocinius poreikius.
Tavo auka gali mums padėti sėkmingai tęsti jau pradėtą veiklą – skirk paramą “Niekieno vaikams”:
Per aukok.lt portalą
Arba pavedimu:
Gavėjas: “Žiburio” labdaros ir paramos fondas Sąskaitos numeris: LT06 4010 0510 0422 6675 Mokėjimo paskirtis: niekieno vaikams Bankas: Luminor SWIFT: AGBLLT2X
Surinktos lėšos skiriamos savanorių mokymui ir koordinavimo išlaidoms.

Internetiniame puslapyje “Niekieno vaikai” ir Facebook paskyroje “Niekieno vaikai” skelbsime projekto finansines ataskaitas, informaciją apie projekto eigą ir rezultatus.

IŠ KUR ATSIRANDA NIEKIENO VAIKAI?
Globos namuose augantys vaikai, kaip ir visi kiti vaikai, kartais suserga ir patenka į ligonines. Globos namai paprastai negali skirti atskiro darbuotojo, kuris vyktų kartu su vaiku į ligoninę, todėl neretai net kūdikiai lieka ligoninėje vieni. Žinoma, ne visiškai vieni – kol vaikas būna ligoninėje, juo rūpinasi ligoninės personalas. Slaugės ir gydytojai pasirūpina vaiko sveikata ir fiziniais poreikiais: aprengia, pamaitina, mažiukams – pakeičia sauskelnes. Tačiau emociniai vaiko poreikiai dėl suprantamų priežasčių paliekami palatos kaimynų geranoriškumui. Gerai, jei mažylis iš globos namų patenka į vieną palatą su kitu vaiku, kurio mamai ar tėčiui užtenka jėgų ir gerumo pasirūpinti ne tik savo sergančiu vaikeliu, bet ir palatos draugu. Bet kas, jei šalia palatoje nėra geranoriškų kaimynų? Mažylis lieka vienas su savo skausmu. Kaip jaučiasi kūdikis, dvejų, penkerių metukų vaikas, paliktas vienas su savo liūdesiu, baime, nežinomybe? Tokiems vaikams niekas neatneša apelsinų, nepalaiko už rankos skausmingų procedūrų metu, nepaskaito knygutės, nepaguodžia, kai skauda ir baisu. Beje, „niekieno vaikai“ į ligonines patenka ne tik iš vaikų globos namų, bet ir iš šeimų – patyrę smurtą ir apleisti.

KOKĮ SPRENDIMĄ TAIKOME? Kuriame apmokytų asmenų tinklą, kurie budi ligoninėje su be tėvų ar artimų žmonių paliktu sergančiu vaiku hospitalizacijos laikotarpiu ir suteikia jam emocinį palaikymą.

KAIP TAI VEIKIA?

1. Vaikas, atvežtas iš vaikų globos namų arba iš krizinės situacijos šeimoje, paliekamas ligoninėje vienas.

2. Ligoninės personalas informuoja projekto „Niekieno vaikai“ koordinatorių.

3. Projekto „Niekieno vaikai“ koordinatorius nedelsdamas kreipiasi į apmokytus asmenis ir suranda galinčius kuo skubiau vykti į ligoninę ir būti su vaiku kuo ilgesnį laiko tarpą, keičiantis pamainomis tarp 3-4 savanorių.

TIKSLINĖS GRUPĖS

1. Ikimokyklinio amžiaus vaikai iš globos namų.

2. Iš krizinės situacijos šeimoje laikinai paimti ikimokyklinio amžiaus vaikai, kurie pagal dabar galiojančią tvarką yra vežami į ligoninę, kol randamas sprendimas jų globai.

Pilotinis projektas vykdomas Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, kurioje šiuo metu yra didžiausias tokios veiklos poreikis – dauguma vaikų be tėvų globos iš Vilniaus miesto atsiduria šioje ligoninėje.

KAIP GALITE PADĖTI Paremti projektą galite tiesiogiai per aukok.lt portalą arba pervesdami paramą tiesiogiai į banko sąskaitą.
Duomenys pavedimui: Gavėjas: „Žiburio“ labdaros ir paramos fondas Įm. kodas 303263714 Sąskaitos numeris: LT06 4010 0510 0422 6675 AB Luminor bankas Mokėjimo paskirtis: Projektui “Niekieno vaikai” SWIFT: AGBLLT2X

Būtume dėkingi, jei paramą galėtumėte skirti reguliariai kas mėnesį – tokiu būdu užtikrintume veiklos tęstinumą.

PADOVANOKIME SERGANTIEMS VIENIŠIEMS VAIKAMS ŠILUMOS IR MEILĖS.

Jei turite klausimų, pasiūlymų, susiekite su projekto komanda:
Indrė Vileitė, tel. +370 681 57 106
Mariana Sutkienė, tel. +370 671 62 014
Ieva Šuipė, tel. +370 618 60 796
El. p. niekienovaikai@ziburio-fondas.lt

Kitos naujienos

Apie įdomius Alytaus istorinius įvykius ir būsimą parodą apie Alytaus senamiestį FM99 kalb...

Ši vasara, ypač ši savaitė, Lietuvoje visus alina karščiais. Apie karščio pavojus ir pove...

Tautiška giesmė šiemet bus transliuojama iš Alytaus – „Lietuvos kultūros sostinės 2022...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...