Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Gyvas miestas“ – pasaulis sukasi aplink pokemonus

Radijo stoties „FM99“ eteryje laida „Gyvas miestas“. Kiekvieną trečiadienį kalbame apie tai, kas vyksta tarp mūsų. Čia architektūros, urbanistikos ir ekonomikos aktualijos iš Lietuvos bei pasaulio. „Gyvas miestas“ „FM99“ eteryje trečiadieniais po 14 valandos, laida kartojama ketvirtadienį po 20 val. bei sekmadienį po 16 val.

1 A. Matucio parkas
„Pokemon Go“ esmė yra virtualių pokemonų ieškoti ir juos pagauti realiame pasaulyje, o vėliau rungtis su kitais žaidėjais (AMS nuotr.)

Šiuo metu žmonės visame pasaulyje bėgioja po miestus ir ieško virtualių būtybių – pokemonų. Tai visai neseniai startavęs papildytos realybės žaidimas „Pokemon Go“. Pokemonai yra frazės „Kišeniniai monstrai“ sutrumpinimas. Šie monstrai, gyvenantys Pokemonų pasaulyje, yra visame pasaulyje populiarūs filmų, serialų, kompiuterinių žaidimų veikėjai. „Pokemon Go“ – tai naujausias išmaniesiems telefonams skirtas žaidimas, kuriame figūruoja pokemonai. „Pokemon Go“ esmė yra virtualių pokemonų ieškoti ir juos pagauti realiame pasaulyje, o vėliau rungtis su kitais žaidėjais. Įsijungus žaidimą matomas žemėlapis, paremtas realiu žaidėjo buvimo vietos žemėlapiu. Šiame žemėlapyje yra pažymėtos vietos, kur esama pokemonų. Personažai kameros pagalba yra projektuojami ekrane ant realaus pasaulio vaizdo.

Gatvėje sutikti pokemonų žaidėjai teigia, kad šis žaidimas įdomus tuo, kad jis skatina išeiti į gatvę ir ten žaisti. Taip pat jis skatina bendravimą. „Pokemon Go“ žaidėjas  bei IT specialistas Karolis Bartkus teigia, kad šis žaidimas įtraukia iš karto, todėl ateityje jis tobulės bei populiarės.

Pokemonai4
„Pokemon Go“ – tai naujausias išmaniesiems telefonams skirtas žaidimas, kuriame figūruoja pokemonai (FM99 nuotr.)

Vaikų ir paauglių psichiatras, psichikos sveikatos klausimų konsultantas Linas Slušnys sako, kad Pomenonus žino, nes jie egzistuoja ir jo namuose, čia žaidžia vaikai. „Šį reiškinį galima pavadinti lengvu pamišimu, kuris ateityje tik augs. Žaidimai, kurie ateina į rinką, jie tampa nauja idėja. Nauja idėja patinka dėl to,kad tai yra interaktyvu ir priverčia imtis naujų veiksmų, ne tik sėdėti prie kompiuterio“, – sako L. Slušnys.

Žaidimas „Pokemon Go“ tapo nauja milijonų žmonių manija ir padidino kompanijos „Nintendo“ akcijų vertę daugiau nei 50 proc. nuo to laiko, kai buvo išleistas. Skaičiuojama, kad per dieną žaidimas uždirba 1,6 mln. JAV dolerių. Štai Naujojoje Zelandijoje gyvenantis Tomas Curie išėjo iš darbo, nes norėjo visą savo laiką skirti pokemonų medžioklei žaidime „Pokemon Go“. Jo teigimu, virtualioje realybėje ieškoti šių visą pasaulį užkariavusių personažų yra žymiai įdomiau nei dirbti.

Naujojo pasaulį užkrėtusio žaidimo išmaniesiems telefonams „Pokemon Go“ gerbėjai gali rinktis vaizdingą pažintinį „pokestop“ maršrutą po Alytų, kurio finiše jūsų lauks šeimų piknikas Jaunimo parke „Chill and Grill“. Šį sekmadienį, liepos 24 d., pėsčiomis ar dviračiu gaudykite pokemonus ir atraskite Alytų!

Klausykite laidos. Laida „FM99“ eteryje transliuojama trečiadienį po 14 valandos, kartojama ketvirtadienį vakare bei savaitgalį.

Kitos naujienos

Įvyko 2022 m. Lietuvos breiko ir Lietuvos hiphopo čempionatai, kuriuos rengė Lietuvos sportini...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpusavyje. Deja, kartais atsitinka ir taip, kad g...

Interaktyvus pabėgimo kambarys „Misija: Žaliasis kursas“ tęsia savo kelionę po Lietuvą ...

Pirmoji Alytaus dizaino savaitė „Įžvalgos KARTU“ jungiasi su nacionaline Dizaino savaite ir prista...