Klausyti gyvai

15:00 - 16:00

Dienos kaleidoskopas

„Gyvas miestas“ – savaitgalį Alytuje – Studentų Idėjų KONkursas

,,Nuo esamo iki galimo!“ – sakydavo prancūzų filosofas ir sociologas Henri Lefebvre, siūlydamas eksperimentuoti kuriant erdves, atviras laimei. Vadino tai konkrečiosiomis utopijomis.

Šiemet jau trisdešimtą kartą vyksiantis Studentų Idėjų KONkursas – savotiškas eksperimentas su architektūros studentų mąstymo aparatais, jau nuo 1982 metų skatinantis kitaip pažvelgti į supančią aplinką bei išeiti iš komforto zonos dirbant prie netipiškų užduočių. Šios tradicijos pradininkai – žymus Lietuvos architektai Gintaras Čaikauskas, Audrius Ambrasas bei Audrys Karalius. Plačiau apie tai FM99 eteryje kalbėjome su konkurso koordinatore  Eva Bart.

Šiemet dalyviai bus kviečiami pradėti kurti konkrečiąją – nes realioje dabartyje egzistuojančią praktinę, o ne teorinę utopiją viename Alytaus miegamųjų rajonų. Eksperimentas socialiniame lygmenyje – tai prielaida šitam tikslui pasiekti. Palikdami visagalio architekto – vizijonieriaus įvaizdį, dalyviai bus kviečiami bendradarbiauti su miesto bendruomenėmis, įvairių specialybių lektoriais – įkvėpėjais. Tyrimo būdu išsiaiškinsime – kokie yra laimingo miesto komponentai? Ar pastatai gali kurti savarankiškas utopijas? Ar tam tikros architektūrinės konsteliacijos gali kurti prielaidą bendruomeniškumui vystyti? Ar architektūra gali būti socialinių katastrofų priežastimi? Kaip visuomenė veikia architektūrą, o kaip architektūra veikia visuomenę?

Savaitgalį Alytuje – Studentų Idėjų KONkursas (AMS nuotr.)

Į pateiktus klausimus atsakysime drauge su architektūros studentais ir entuziastais birželio 29 – liepos 1 dienomis, Alytaus Vidzgirio bei Dainavos miegamuosiuose rajonuose.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/Sikon2018/

Kitos naujienos

Alytaus mieste, daugiabučių namų teritorijose, pastatyti specialūs stovai su didmaišiais žaliosioms...

Paskutinį pavasario savaitgalį Alytuje ir Druskininkuose gaus damų vairuojamų automobilių va...

,,Adamkiada" – gražia tradicija tapusi respublikinė sporto ir meno šventė, kurios sumanytojas - Bu...

Dirbančių ir dirbusių Alytaus rajono švietimo įstaigų  vadovai, savivaldybės Švietimo, kult...