Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Gyvas miestas“ – šeštadienį startuoja aštuntoji tvarkymosi akcija „Darom 2015“

 

Radijo stoties „FM99“ eteryje laida „Gyvas miestas“. Kiekvieną trečiadienį kalbame apie tai, kas vyksta tarp mūsų. Čia architektūros, urbanistikos ir ekonomikos aktualijos iš Lietuvos bei pasaulio.

„Gyvas miestas“ „FM99“ eteryje trečiadieniais po 14 valandos, laida kartojama ketvirtadienį po 20 val. bei sekmadienį po 16 val.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauvo švaros akcijoje „DAROM" (Nuotr. Dž. G. Barysaitės)
Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo švaros akcijoje „Darom“ (Nuotr. Dž. G. Barysaitės)

Balandžio 25 dieną, šeštadienį, visoje Lietuvoje vyks jau aštuntoji respublikinė akcija „Darom 2015“, kurioje yra dalyvavę arba bent jau apie ją girdėję daugelis lietuvių. Šiemet „Darom“ komanda kelia sau naują tikslą – vandens telkinių valymą. Žinoma, akcija vyks ir įprastu formatu, bus galima rinkti šiukšles įvairiose vietose.

Dažniausiai vandenį teršia pramonė, miestai, žemės ūkis, transportas ir pavienių žmonių neatsakinga veikla. Pramonė ir pasaulio miestai į atvirus vandenis per parą išleidžia apie 1 mln. m³ nutekamojo užteršto vandens, iš kurio visiškai išvaloma tik 22%. Nors mokslininkai teigia, kad visiškai švarių vandenų nėra – visi jie užteršti vienokiomis ar kitokiomis medžiagomis, skiriasi tik jų koncentracija. Vandens telkinių valymas, anot „Darom“ koordinatoriaus mūsų regione Antano Jodaugos, vyks ir Alytuje balandžio 25 d., planuojama sutvarkyti didįjį Dailidės ežerėlį. Pastarąjį tvarkys narai – surinks šiukšles, tačiau jiems padėti kviečiami visi miesto gyventojai.

Alytaus centro bendruomenė ir Alytaus pilietinis judėjimas kviečia į talką Darom`2015.Pasakoja Linas Jakštonis ir Alytaus miesto savivaldybės aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Regina Aleknavičienė .

Kalbinti miesto gyventojai teigė noriai dalyvaujantys akcijoje „Darom“. Alytiškiai džiaugiasi akcija, nes dėl jos kasmet miestas tampa švaresnis, nors, anot akcijos organizatorių, pirmiausia vertėtų keisti šiukšlintojų savimonę – tam, kad tokių akcijų iš viso nereiktų.

„Darom“ akcija vyks jau aštuntą kartą. Alytaus regiono akcijos koordinatorius Antanas Jodauga pastebi, kad per šiuos metus yra padaryta didelė pažanga – gyventojų palaikymas tik auga. Akcijos „Darom“ vadovė Roberta Žukaitė pritaria: „Tai, jog maža idėja tapo nacionaliniu renginiu, daug pasako apie patį projektą“. Ši pavasarinė akcija pirmiausiai buvo organizuojama Estijoje, o lietuviai prieš beveik dešimtmetį tapo vieni pirmųjų, kurie prisijungė prie tarptautinio projekto. Dabar „Darom“ vyksta daugiau nei šimte pasaulio valstybių, o Lietuva yra viena iš aktyviausių šalių.

nuotrauka delfi.lt
„Darom“ akcija šiemet vyks jau aštuntąjį kartą

Pavasarinė švarinimosi akcija „Darom“ jau tapo gražia tradicija. Šiemet visoje Lietuvoje prisidėti prie akcijos galite balandžio 25 dieną, nuo 10 val. Alytuje bus apie 20 tvarkymosi taškų, kuriuos galite rasti „Darom“ (www.darom.lt) ir Alytaus miesto savivaldybės (www.alytus.lt) tinklalapiuose.

Klausykite laidos. Laida „FM99“ eteryje transliuojama trečiadienį po 14 valandos, kartojama ketvirtadienį vakare bei savaitgalį.

Išsakykite savo pastebėjimus ir nuomonę: [email protected]
Aplankykite „Gyvas miestas“ Facebook
www.gyvasmiestas.lt

Instagram

Teksto autorė Laura Čiginskaitė

Kitos naujienos

Alytuje vyksta mažasis kino ir kultūros festivalis „Scanoramos vasara“. Šiais metais kino stovykl...

Nuo Liepos 1 dienos prie Kauno kolegijos prijungta Alytaus kolegija.

Lietuvos gyventojai savo vaikui ar kitam mokyklą baigiančiam giminaičiui rekomenduotų pasirinkti ...

Naujai išrinktas europarlamentaras Aurelijus Veryga dirbs Europos konservatorių ir reformuotojų f...