Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Gyventojai reikalauja sverti atliekas ir už jas mokėti pagal gyventojų skaičių

Alytaus savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas alytiškiams pristatė atliekų rinkliavos mokesčio skaičiavimo modelį, sudarytą taip, kad  pastovioji dalis būtų mokama nuo būsto vieneto, o kintamoji –  pagal gyventojų skaičių.

Pagal šiuo metu galiojančią metodiką, rinkliavos dydis yra apskaičiuojamas pagal dvinarę sistemą, nurodant  pastoviosios ir kintamosios rinkliavos dalies dydžius. Pastoviosios dalies dydis yra 65 proc., kintamosios – 35 proc., mokestis skaičiuojamas nuo būsto ploto.

Skaičiuojant naujai, pagal gyventojų skaičių, pastovioji dalis vienam būstui siektų 34 eurus per metus, nepriklausomai nuo būsto ploto ir tipo. Kintamoji dalis vienam gyventojui per metus, pasak administracijos direktoriaus, siektų kiek daugiau nei 12 eurų, o individualiems namams būtų skaičiuojama pagal konteinerių dydį, skaičių ir ištuštinimų skaičių.  Mokestis už atliekas sumažėtų individualių namų gyventojams ir asmenims, kurie didesnio ploto būste gyvena vieni.

Pristačius alternatyvią metodiką, gyventojai išsakė daug pastebėjimų bei kritikos (AMS nuotr.)

Pristačius alternatyvią metodiką, gyventojai išsakė daug pastebėjimų bei kritikos. Buvo kritikuojama tai, kad mokestis mokamas už plotą, raginama įvesti griežtesnę svėrimo kontrolę. Diskutuojant buvo ir racionalių kalbų bei pastabų apie dalies gyventojų atliekų rūšiavimo įpročius, vartojimo kultūros stoką, kurie ir lemia griežtesnės kontrolės būtinybę. Viešojoje erdvėje vis dar pasigirstantys grasinimai nerūšiuoti atliekų, šiukšlinos pakelės ir miškai aiškiai parodo visuomenės brandą.

Nepaisant aštrių diskusijų, alytiškiai pritarė atliekų rinkliavos skaičiavimo tvarkos keitimui – mokesčio skaičiavimui ne pagal plotą, bet pastoviosios dalies nustatymui būsto vienetui, o kintamosios – pagal gyventojų skaičių.

Naujos metodikos įsigaliojimui turi pritarti miesto savivaldybės taryba. Šią savaitę pasiūlymai bus pristatomi komitetuose, o kitą savaitę sprendimas balsavimui bus pateiktas miesto savivaldybės tarybos posėdyje. Tarybai patvirtinus, nauja metodika  įsigaliotų nuo 2019 metų.

Kitos naujienos

Namų rungtynių seriją Alytaus futbolininkai pradeda jau liepos 1d., šį penktadienį, 19 val....

Šildymo sezonas neišvengiamai ateis. Kuro kaina pastaruoju metu augo lyg ant mielių, tad tai n...

Jau artėjantį savaitgalį, liepos 1-3 dienomis Alytuje esantį Dainų slėnį sudrebins varikli...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...