Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Gyventojų pilietiškumo dėka sutvarkyta užteršta teritorija

Pasitaiko atvejų, kai gyventojai tvarkosi būstus ir įvairaus tipo atliekas, susidarančias remonto metu, savavališkai palieka prie bendro naudojimo konteinerių, o ne išveža į didelių gabaritų ir kitų atliekų surinkimo aikšteles. Toks atvejis buvo pastebėtas Daugų g., kai šalia šioje gatvėje esančios komunalinėms atliekoms rinkti skirtos konteinerių aikštelės buvo sukrautas didelis statybinių atliekų kiekis. Pagal Alytaus miesto savivaldybės atliekų tvarkymo taisykles taip elgtis draudžiama.

Gyventojų pilietiškumo dėka sutvarkyta užteršta teritorija (AMS nuotr.)

Alytaus miesto savivaldybės administracijos ir UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro Atliekų tvarkymo paslaugų kontrolės padalinio darbuotojai nedelsiant ėmėsi veiksmų ir su gyventojų pagalba  operatyviai išsiaiškino, kas ir kuriame būste atlieka remonto darbus ir nelegaliu būdu atsikrato atliekų. Nustatytas teršėjas geranoriškai sutiko savo iniciatyva išvežti atliekas ir sutvarkyti teritoriją, nes kitaip už aplinkos teršimą ir Savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklėse numatytų reikalavimų nesilaikymą jam būtų surašytas administracinių nusižengimų protokolas ir tokiu atveju grėstų bauda.

„Norime padėkoti gyventojams už pilietiškumą, kad jie yra neabejingi ir informuoja apie tokius įvykius. Tik jų dėka pavyko operatyviai išsiaiškinti pažeidėjus ir pasiekti greito rezultato – teritorija vėl tvarkinga, įgyvendintas principas „teršėjas moka“. Antraip už šių atliekų sutvarkymą būtų turėję mokėti visi gyventojai“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Vida Mačernienė.

Primename gyventojams, kad tarybos sprendimu patvirtintos Alytaus miesto švaros ir tvarkos taisyklės draudžia teršti atliekomis, statybiniu laužu, automobilių dalimis ir kt. bendro naudojimo teritorijas, palikti, padėti, išmesti nenaudojamus ar sugedusius, sulūžusius daiktus, įrenginius ne tam skirtose vietose. Alytaus miesto savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklės draudžia didelių gabaritų, statybines, elektros ir elektronikos, pavojingas, žaliąsias atliekas mesti į mišrių komunalinių atliekų, antrinių žaliavų ar kitus šioms atliekoms neskirtus konteinerius ir palikti šalia jų. Už taisyklių nesilaikymą gresia administracinės nuobaudos.

Gyventojai, turintys galimybę didelių gabaritų, statybines atliekas gabenti patys, jas turėtų pristatyti į didelių gabaritų ir kitų atliekų surinkimo aikšteles, esančias Alovės g. 6B, (tel. 8 672 16 878) ir Putinų g. 3A (tel. 8 618 06 220), kurių darbo laikas: antradienį – šeštadienį nuo 9 iki 18 val., pietų pertrauka nuo 13 iki 14 val. bei aikštelę, esančią Karjero g. 2, Takniškių k., Alytaus sen., Alytaus r. (tel. 8 646 26 020, aikštelės darbo laikas: pirmadienį – sekmadienį nuo 8.00 iki 20.00 val.). Neturite tinkamo transporto? Tuomet galite gauti tam skirtas priekabas. Jas nemokamai išsinuomosite Takniškių k., Alytaus r., šalia nepavojingų atliekų sąvartyno esančioje aikštelėje. Priekabas Alytaus regiono gyventojai, pasirašę sutartis su atliekų tvarkymo centru, nemokamai gali pasiimti dviem valandoms.

Taip pat dėl tokių atliekų išvežimo alytiškiai gali kreiptis ir į UAB „Ekonovus“, tačiau šių atliekų tvarkymas nėra įskaičiuotas į vietinę rinkliavą, jų išvežimo paslauga yra teikiama už papildomą vežėjo nustatytą mokestį. Reikalinga ši paslauga? Tuomet kreipkitės į UAB „Ekonovus“ Alytaus padalinio vadovę Gintarę Pocevičiūtę (tel. 8 315 75 599). Šį telefoną galite rasti ir ant komunalinių atliekų konteinerių. Juo paskambinus galima sutarti laiką dėl atliekų išvežimo.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius primena, kad pagal Triukšmo valdymo įstatymo reikalavimus gyventojai, planuojantys statybos, remonto, montavimo darbus, ne vėliau kaip prieš 7 kalendorines dienas iki šių darbų pradžios informaciją apie tai privalo pateikti savivaldybės administracijai, užpildant nustatytos formos pranešimą (papildoma informacija teikiama tel. 8 315 55 194 arba 8 315 55 123, el. p. jonas.muzikevicius@alytus.lt)

Kitos naujienos

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...

Rugpjūčio 12 d. (penktadienį), 19:00 kviečiame atvykti į Audiovizualių menų centrą (buvusią Alytaus sinag...