Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

Iki 2020 metų laukinės gyvūnijos gali sumažėti dviem trečdaliais

Nuo 1970 metų išnyko beveik trys penktadaliai visų stuburinių gyvūnų – žuvų, paukščių, varliagyvių, roplių ir žinduolių.  Mokslininkai įvardija, kad viso to priežastis yra žmogaus veikla ir apetitas. Kasmetinėje Pasaulio laukinės gamtos fondo (WWF) ir Londono zoologijos visuomenės pateikiamoje ataskaitoje teigiama, kad, pagal dabartines tendencijas, iki 2020 metų laukinės gyvūnijos gali sumažėti dviem trečdaliais, kasmet po du procentus.

otter-779458_1280
Iki 2020 metų laukinės gyvūnijos gali sumažėti dviem trečdaliais

Nuo 1960 metų žmonijos skaičius išaugo iki 7,4 mlrd. Sparčiai augantis žmonių skaičius naikina savo planetos laukinę gyvūniją. Tyrimo metu stebėta apie 3 700 stuburinių gyvūnų rūšių, paplitusių po daugiau kaip 14 tūkst. populiacijų visame pasaulyje. Mokslininkai stebėjo tų rūšių populiacijų skaičiaus pokyčius, o ne tai, kelioms rūšims gresia išnykimas. Išsiaiškinta, kad rūšys nyksta mažiausiai 1 tūkst. kartų greičiau nei įprastai.

Pagrindiniai penki veiksniai, skatinantys laukinės gyvūnijos išnykimą, yra buveinių nykimas, pernelyg didelis vartojimas, tarša, invazinės rūšys ir ligos, teigiama ataskaitoje. Manoma, kad klimato kaita ateinančiais dešimtmečiais taps pagrindine grėsme. Kai kurių gyvūnų jau mažėja dėl kylančios temperatūros ir besikeičiančių orų.

Nuo 1970 iki 2012 labiausiai paveiktos gėlo vandens telkinių populiacijos, mokslininkai stebėjo 881 rūšį. Ežerų, upių ir pelkių vidutinis populiacijos dydis sumažėjo 81 proc.

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...