Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Imagine 2020“: Džono Lenono gimtadienio šventė Klaipėdoje

Spalio 9 dieną legendinės grupės „The Beatles“ nariui, kultinei muzikos pasaulio asmenybei Džonui Lenonui (John Lennon) būtų sukakę 80 metų. Vienas iš ryškiausių jo kūrinių – daina „Imagine“ / „Įsivaizduok“, sukurta 1971 m., užkariavo viso pasaulio klausytojų širdis ir iki šiol nepraranda aktualumo. Dainos tekstas, skatinantis įsivaizduoti taikų pasaulį be sienų barjerų ar religinio ir tautinio susiskaldymo, iki šiol skamba itin šiuolaikiškai. Dž. Lenonui 1980 m. žuvus, jo skleistos idėjos neužgeso, o kūryba nenugrimzdo praeitin. Laisvės, demokratijos, nepriklausomybės temos ir dabar tarsi sklando ore, prasiverždamos madose, politiniuose ar socialiniuose įvykiuose. Dž. Lenono dainas vis dar perdainuoja viso pasaulio muzikantai, „Imagine“ tapo UNESCO organizacijos daina.

Džono Lenono jubiliejiniam gimtadieniui paminėti Gluosnių kūrybinės dirbtuvės kartu su partneriu Klaipėdos kultūrų komunikacijų centru ir kitais bendraminčiais rengia kūrybines dirbtuves, meninę akciją „Imagine 2020“ ir Džono Lenono kūrybos gyvos muzikos vakarą.

Žodis „imagine“ į lietuvių kalbą verčiamas kaip „įsivaizduok, sugalvok, sumanyk“, ir tai puikiai atspindi kūrybinių dirbtuvių tikslą – paskatinti įsivaizduoti ir susikurti meninei akcijai skirtą atributiką, kostiumų detales ar visą kostiumą, atspindintį 7–8 dešimtmečių dvasią, išryškinant ir akcentuojant tam laikotarpiui ir šiai dienai vėl aktualius ženklus ir žodžius.

Bendrose kūrybinėse dirbtuvėse „Imagine 2020“, vykstančiose nuo rugsėjo 28-osios iki spalio 8 dienos Gluosnių kūrybinėse dirbtuvėse ir KKKC Meno kieme, kartu su kostiumo dizainere Sonata Žižiene ruošiamasi pagrindiniam akcijos akcentui – Džono Lenono gimtadienio šventei. Dirbtuvėse kuriami laikmetį atspindintys ženklai, jie spaudžiami ant audinių, marškinėlių, maišelių, siuvama atributika ir kt. Propaguojant tvarią madą, skatinant kūrybiškumą, mažinant vartotojiškumą, kostiumams naudojami audinių likučiai, piešiniai ir spalvinė grafika gaminami iš skiaučių, seni drabužiai siuvinėjami ženklais, gėlių raštais, suteikiant jiems naują gyvenimą. Į nemokamų kūrybinių dirbtuvių veiklą gali įsilieti visi norintieji, užsiregistravę ir suderinę konkretų užsiėmimų laiką.

2020 10 10 – Džono Lenono gimtadienio šventė Klaipėdoje:

16 val. kūrybinėse dirbtuvėse sukurta atributika ir kostiumai, trykštantys fantazija ir laisve, bus pristatyti senamiesčio gatvėse akcijoje „Imagine“ kartu su Senovinių automobilių asociacija „Seni kibirai“.

19 val. „Apeirono“ teatre (Tiltų g. 19, Klaipėda) vyks muzikos vakaras, kuriame jungtinė Klaipėdos muzikantų ir kitų sričių atstovų kompanija atliks Dž. Lenono ir grupės „The Beatles“ dainas, bus demonstruojami biografiniai videofilmai, 7–8 dešimtmečių muzikos ritmus suks DJ Vladas (Balticum).

Perfrazuojant „Imagine“ dainos žodžius, muzikai, kūrybai, bendravimui, bendradarbiavimui sienų nėra. Tad kviečiame burtis ir kartu švęsti Džono Lenono gimtadienį! Dalyvių aprangos (dress) kodas – 7–8 dešimtmečių stilius.

Kitos naujienos

Alytaus miesto savivaldybės tarybos dauguma gausiai į tarybos salę susirinkusių švietimo bendruom...

Alytaus miesto savivaldybėje šiandien apsilankęs Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas...

Spalį bibliotekoje karaliaus tapyba ir spalvos, nes 4 d. 16 val. Jurgio Kunčino viešosios bibliot...

Rugsėjo 30-osios naktį esame kviečiami atrakinti kodus, atsineštus iš vaikystės, - mus stabdančiu...