Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Informacija apie vaistų ir vakcinų tyrimus bus vieša

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Europos vaistų agentūra nuo šiol turi daugiau galių kariauti su būsimomis krizėmis. Nors viena jų dar nepasibaigus, tačiau kitos, tikimasi, neužklups netikėtai.

Agentūroje bus įsteigtos vaistų ir medicinos priemonių tiekimo valdymo grupės bei Europos vaistų stygiaus stebėsenos platforma, kuri leistų operatyviau keistis duomenimis ir geriau prognozuoti vaistų pasiūlą ir paklausą krizių metu.

Apie naujas galimybes, kurioms paskutinėje plenarinėje sesijoje pritarė Europos Parlamentas, „Europos klubui“ pasakojo EP Aplinkos ir visuomenės sveikatos komitete dirbantis Liudas Mažylis.

„Čia yra užkabinta daug aspektų, pirmiausia, apie tai, kas galėtų būti jei iškiltų nauja pandemija. Konstatuojamoje dalyje sakoma, kad vadinamų „zonozių“ daugėja dėl žmonijos veiklos. Galimybė, kad gyvūnas ir žmogus pasidalins virusu, dabar yra padidėjus. Kilus kitai pandemijai vėl gali būti vaistų stygius, vakcinų stygius. Dabar tai ir yra bandoma spręsti, taip pat teisės aktas išsprendė vaistų ir vakcinų skirstymo skaidrumą“, – sako L.Mažylis.

Naujuoju reguliavimu valstybės įpareigojamos viešai rodyti kokių medikamentinių priemonių ir kiek jos turi, kiek ir ko trūksta, pasakoja europarlamentaras. 

„Tada Europos lygmeniu imamasi veiksmų, tokių kaip perskirstymo. Antras dalykas, tai klinikinių tyrimų viešumas ir informacija, nes daug įtarimų būta, kad konfidencialumo motyvu firmos, kurios tyrinėjo vaistų ar vakcinų savybes, gal ten slepia kažką, tai dabar tas reglamentuota, apie vakcinas ir gamybą yra įpareigojama viešinti.” – sakė pašnekovas.

Taip pat, anot jo, šiame teisės akte buvo reglamentuota dėl  vaistų kaupimo, atsirado nuostatos kaip stiprinti tiekimo grandines, atsiras platforma viešinimui informacijai apie vakcinas ir vaistus. 

Klausykite plačiau.

Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra European-Union-emblema-1920x1281.jpg

Europos klubas“ dalinai finansuojamas Europos Parlamento


Prenumeruokite podcastą savo mėgstamoje platformoje bei sekite mus ir socialiniuose tinkluose – „Europos klubas“ gyvena Facebook, Instagram ir Twitter.

Europos klubas tinklalaidžių platformas pasieks du kartus per savaitę – trečiadienį ir penktadienį, FM99 radijo eteryje nauja laida skamba trečiadieniais ir penktadieniais 11 val 10 min.

Kitos naujienos

Kanų prizininkai, naujiena iš Venecijos, kino meistrų darbai iš Berlinalės. Tokia kino programa „...

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...