Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Iš kamštelių „suverta“ 266,60 m ilgio gyvatė

Ilgiausio žaislo rekordas ir kamštelių baseinas

Per konkurso „Kamštelių vajus’2015” finalinį renginį PLC „Panorama“ vyko ilgiausio plastikinio žaislo iš butelių kamštelių vėrimas ir Lietuvos rekordo fiksavimas. Buvo suverta 266, 60 m ilgio gyvatė, kuri svėrė daugiau nei penkiasdešimt kilogramų. Ilgiausią žaislą gamino VšĮ „Balsių darželis“. Gyvatei pagaminti buvo sunaudota 26600 kamšteliai.

Ilgiausias žaislas iš kamštelių – gyvatė
Ilgiausias žaislas iš kamštelių – gyvatė

Šiemet gegužės mėnesį užfiksuotas Lietuvos rekordas  – virš 48 metrų suverta virvė – gyvatė. „Balsių darželio“ darbuotojų ir vaikų suverta virvė beveik penkis kartus pralenkė ankstesnį rekordą.

„Balsių darželio“ direktorė Deimantė Šatkauskienė pasakoja: „Prie virvės atsiradimo prisidėjo ir tėveliai – jie kamšteliuose pragręžė skylutes. Pats darbų įkarštis prasidėjo paskutinę savaitę – kai darželio darbuotojos ėmėsi gaminti ilgiausią virvę iš plastikinių kamštelių. Šis užsiėmimas, lavinantis smulkiąją motoriką, ypač patiko darželio vaikučiams – jie taip pat labai aktyviai įsitraukė į šį procesą! Kamšteliai buvo naudojami ir užsiėmimų metu – mokėmės spalvas, formas, dydžius; rūšiavome ir grupavome, skaičiavome, svėrėme ir matavome, dėliojome paveiksliukus, naudojome kamštelius rytinės pėdučių mankštelės metu, o žaisdami maudėmės kamštelių jūroje.

Gaminamas ilgiausias žaislas
Gaminamas ilgiausias žaislas

Finalinio renginio „Kamštelių vajus 2015“ metu prie ilgiausios kamštelių virvės prisidėti galėjo kiekvienas praeivis ar dalyvavęs renginyje. Virvė buvo prailginta dar dvylika metrų.

Šiuo metu ilgiausias plastikinis žaislas Lietuvoje yra eksponuojamas meninių darbų iš plastikinių butelių kamštelių parodoje Vilniuje, PLC „Panorama“ II a galerijoje. Ten jį bus galima apžiūrėti iki lapkričio 4 dienos. Po to gyvatė tęs savo kelionę ir lapkričio 6 – 8 dienomis džiugins parodos „Vaikų šalis“ lankytojus – ja bus apraizgytas  milžiniškas kamštelių baseinas ir Ekoakademijos erdvė.

Kitos naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Ąžuolas ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpus...

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui...