Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Iš pareigų atleisti Alytaus vicemerai Tautvydas Tamulevičius ir Valė Gibienė

Alytaus miesto savivaldybėje šiandien buvo sušauktas neeilinis tarybos posėdis dėl nepasitikėjimo vicemerais Vale Gibiene ir Tautvydu Tamulevičiumi. Už pastarojo atleidimą iš pareigų iš 25 užsiregistravusių tarybos narių 15 nubalsavo už, 9 prieš ir vienas biuletenis pripažintas negaliojančiu. Tuo metu dėl Valės Gibienės atleidimo 14 tarybos narių nubalsavo už, 10 prieš ir vienas biuletenis pripažintas negaliojančiu.

Iš pareigų atleisti Alytaus vicemerai Tautvydas Tamulevičius ir Valė Gibienė

 

Vienas nepasitikėjimo iniciatorių, frakcijos „Už Alytų“ narys Tomas Pačėsas tikino, kad taip taryba įvertino prastus vicemerų darbo rezultatus.

„Tai yra pasekmė darbo įvertinimo, jokių asmeniškumų dėl to, ar jie būtų partijos, ar komiteto atstovai. Paprasčiausiai jie nedirbo, tai yra darbo įvertinimas. Aš asmeniškai gailiuosi, ir, manau, likę tarybos nariai, kad tai įvyko per vėlai“, – BNS sakė T. Pačėsas.

Pasak politiko, praėjusią kadenciją savivaldybė, turėdama 40 mln. eurų biudžetą, sugebėjo gyventi taupiau, pritraukti daugiau europinių lėšų, buvo šioje srityje vienas pirmaujančių miestų, o dabar rikiuojasi paskutiniųjų gretose.

Pats meras Vytautas Grigaravičius sako pasitikintis abiem vicemerais, nes jie dirbo „sąžiningai, kruopščiai ir daug“, o jų atleidimą vertina kaip politinius žaidimus ir siekį „išbalansuoti sklandų darbą“, kuris, anot jo, nuosekliai vyko nuo kadencijos pradžios.

„Šį sprendimą šios dienos vertinu labai neigiamai miesto įvaizdžio, stabilumo prasme, tai tikrai nepadės pritraukiant investuotojus į Alytaus miesto pramonės zonas, kuriant naujas darbo vietas, nes verslininkai visuomet vertina stabilumą savivaldoje. Pas mus, kaip rodo šios dienos įvykiai, stabilumo pradeda trukti“, – aiškino meras.

Vicemeras netenka įgaliojimų, jei už sprendimą atleisti jį slaptai balsuoja ne mažiau kaip pusė visų savivaldybės tarybos narių. Alytaus miesto savivaldybės tarybos priimtuose sprendimuose numatyta, kad užimamų pareigų mero pavaduotojai netenka kitą dieną po šio sprendimo priėmimo.

Kitos naujienos

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...

Rugpjūčio 12 d. (penktadienį), 19:00 kviečiame atvykti į Audiovizualių menų centrą (buvusią Alytaus sinag...