Klausyti gyvai

14:00 - 15:00

Dienos kaleidoskopas

Iš trečio karto pavyko! Kartoninis tiltas Alytuje

1595 kartoninės dėžės ir 71 kartoniniai lakštai! – tiek prireikė pastatyti kartotinį tiltą.

„Praktiškai, tai mums trečias tiltas – pradėjom statyt birželio pradžioj, pastatėm, sulijo, sugriuvo, vėl pastatėm, uždengėm, vėl sudrėko, sugriuvo ir dabar galų gale trečias tiltas“, – apie nelengvą tilto statybą pasakojo menininkas Arvydas Švirmickas.

Alytaus miesto Rotušės aikštėje išdygo AtKARTotas KARTotinis tiltas. Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės vienas iš pagrindinių renginių leitmotyvų – tiltai. Tai vienas iš jų. FM99 pokalbis su Arvydu Švirmicku.

Pasak pašnekovo, tiltas atsirasti turėjo daug anksčiau, tačiau prastos oro sąlygos šiuos planus sugriovė. Pastatytas tiltas – ne tik statinys, bet ir meno kūrinys. A.Švirmickas pasakojo apie pagrindinius kūrinio motyvus bei jo kūrybos procesą:
„Iš tiesų teko nemažai pagalvoti, pasipaišyti, nes nėra tokių pavyzdžių, tiltų, kurie pastatyti iš dėžių. Reikėjo sugalvoti kaip jas sujungti, kaip surišti, kad jos laikytųsi ir, kad gautųsi viršutinė sija, lankas apačioje, buvo noras tarsi atkartoti geležinkelio tiltą arba dabartinį pėsčiųjų tiltą, tai iš tiesų yra apie tai, kad Alytaus tiltai jungia visą Lietuvą ir Europą.“

Daugiau klausykite FM99 pokalbyje su menininku Arvydu Švirmicku.

Kitos naujienos

„Trys, keturi... laikas ŠVENTEI ir DOVANOMS!“

Į pirmojo improvizuoto traukinio kupė, įsikūrusioje Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje...

Alytaus policija informuoja apie pradėtus ikiteisminius tyrimus. Smurtautojai ir sukčiai siautėja, alytiš...

Alytaus miesto taryboje bręsta planas padidinti apmokestinimą. Neformaliojo vaikų švietimo paslau...