Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Išbandykite gebėjimą dailiai rašyti ranka. Dalyvaukite konkurse „Rašom! 2016“

Prasidėjo nacionalinis Vinco Kudirkos dailyraščio konkursas „Rašom! 2016“ Šeštus metus Lietuvos gyventojai kviečiami išbandyti gebėjimą dailiai rašyti ranka.

Nacionalinio konkurso „Rašom! 2016“ komisijos primininkė, Lietuvių kalbos instituto vyriausioji mokslo darbuotoja akademikė prof. Grasilda Blažienė teigia, kad puoselėti rašymą ranka elektronikos ir klaviatūrų amžiuje yra nepaprastai svarbu. „Manau, kad siekimas rašyti daliai, ugdo daugelį asmens charakterio bruožų: pastabumą, dėmesingumą, susikaupimą, tvarkingumą, estetinį skonį. Šių savybių šiandienos gyvenime labai reikia, nes dėl itin greito gyvenimo tempo ir padidėjusio informacijos srauto jas vis sunkiau išsiugdyti“, – sako G.Blažienė.

Nacionalinio dailyraščio konkurso sumanytojo „Biuro pasaulis“ generalinio direktoriaus Artūro Tumino teigimu, šiuo konkursu siekiama Lietuvoje populiarinti rašymą ranka ir ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius.

dailyrastis
(Nuotr. foxnews.com)

Konkurse „Rašom! 2016“ kviečiami dalyvauti visi Lietuvos gyventojai. Dalyviai susirungs trijose amžiaus grupėse: 3–6 klasių moksleiviai, 7–12 klasių moksleiviai ir suaugusieji. Šių metų konkurso tekstai, kuriuos dalyviai turi parašyti plunksna mėlynu rašalu, yra paskelbti renginio organizatorių − Lietuvių kalbos instituto ir raštinės reikmenų bendrovės „Biuro pasaulis“ − tinklalapiuose (www.rašom.lt, www.lki.lt ir www.biuropasaulis.lt).

Visi konkurso dalyviai, patekę į finalą, bus apdovanoti rašymo priemonėmis. I vietų nugalėtojai bus apdovanoti kruizu Ryga–Stokholmas–Ryga 4 asmenims. Per penkerius metus konkurso organizatoriai sulaukė daugiau nei 60 000 dailyraščiu perrašytų tekstų, konkursui atrinktų ir pateiktų švietimo įstaigų, ne tik iš Lietuvos, bet ir svetur – Vokietijos Vasario 16-osios gimnazijos, Didžiosios Britanijos, Airijos, Kanados lietuvių bendruomenių. Šiemet tikimasi dar didesnio aktyvumo.

Dailyraščių laukiama iki vasario 8 d. adresu: UAB BIURO PASAULIS, Vilkpėdės g. 20, Vilnius LT-03151, Lietuva.

Kitos naujienos

„Wolves“ klubas toliau tvirtina savo pozicijas LKL. Savo arenoje patiesę Kauno "Žalgirį" vilkai r...

Savaitgalį Alytuje vyko Lietuvos kulkinio šaudymo, pneumatiniais ginklais, komandinis Čempionatas...

Alytaus statybos bendrovė „Dzūkijos statyba“ Kauno technologijos universiteto prašymu įtraukta į Viešųjų ...

Šį sekmadienį (Vasario 12 d.) Makniūnuose vėl nuo 10 iki 13 val. vyks Makniūnų bagažinių turgelis...