Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:
Apie smurtą artimoje aplinkoje kalbėjome laidų cikle #Išdrįsk padėti. Kas lemia esamą situaciją, kodėl smurto tiek daug aplinkui, kokie galimi ir būtini sprendimo būdai. Kodėl kiekvienas iš mūsų esame atsakingas ir kaip padėti nukentėjusiai moteriai.
#Išdrįsk padėti. Geroji patirtis. Ukmergės rajono savivaldybės pastangos mažinti smurtą artimoje aplinkoje
Ukmergės rajono vicemerė Klavdija Stepanova sako, jog statistika kalbanti apie tai, jog ketvirtadalis gyventojų mano, jog moterims patinka smurtas ir dažnai jos pačios jį išprovokuoja yra labai iškreipta. Todėl, anot jos, yra labai svarbu keisti tokias žalingas nuostatas. „Smurtas socialinėje aplinkoje yra susijęs su patriarchaliniu paveldu, o ne su socialine atskirtimi. Visų institucijų, kurios spendžia šio reiškinio pasekmes, tikslas turėtų būti tas pats – užtikrinti nukentėjusiojo asmens saugumą ir sutramdyti smurtautoją”, – sako vicemerė, pasakodama apie rajone vykdomus projektus smurtui mažinti.

#Išdrįsk padėti. Nusikaltimų aukų teisių direktyva.

#Išdrįsk padėti. Pagalbos centrų patirtis ir žinomumo didinimas.
Smurtas prieš moteris išlieka didele socialine problema, kuriai spręsti reikalinga kiekvieno iš mūsų atsakomybė. Nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusių – 90 proc. moterų, smurtaujančiųjų -90 proc. vyrai. Todėl kalbėdami apie smurtą artimoje negalime teigti, kad abi lytis ši problema paliečia vienodai.
„Specializuotos pagalbos centrai veikia įvairiuose Lietuvos miestuose, tačiau jų žinomumas nėra toks, kokio norėtume”, – sako Kretingos moterų IMC direktorė bei Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacijos vadovė Jurgita Cinskienė.
Pasidomėkite, kur šalia jūsų yra toks specializuotos pagalbos centras, kad prireikus galėtumėte pasinaudoti ar pasidalinti šia informaciją.
#Išdrįsk padėti. Kad šventės būtų gražios ir saugios kuo daugiau žmonių.