Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

#Išdrįsk padėti

Kiekvieną pirmadienį FM99 eteryje laida apie smurtą artimoje aplinkoje #Išdrįsk padėti. Situacija, priežastys, pasekmės, sprendimai.

#Išdrįsk padėti. Nukentėjusiųjų kaltinimo tendencijos Lietuvoje.

45 proc. apklaustų Lietuvos žmonių mano, kad jos, tai yra pačios moterys kaltos dėl smurto, jį išprovokuoja, dar 42 proc. teigia, kad moterys sutirština spalvas. „Malta, Kipras, kitos Baltijos šalys, mes stovime toje pačioje šalių grupėje, kuriai labiausiai yra būdingas šis kaltinamas požiūris”, – sako Žmogaus teisių instituto ekspertas Mažvydas Karalius kartu su Ugne Grigaite atlikęs tyrimą „Intymaus partnerio smurtavimo apraiškos Lietuvoje. Moters perspektyva”.  Šiuo metu vyksta nemokami nuotoliniai mokymai  smurto artimoje aplinkoje tema „Sisteminis smurtas prieš moteris artimoje aplinkoje. Kas tai?”. Daugiau www.be-ribu.lt.

#Idrįsk padėti. Smurtautojo portretas. Koks jis? 

Koks jis tas vyras, kuris smurtauja prieš moteris – savo žmonas, moteris mylimąsias. Vis dėlto specialistai sako, kad fiziškai ar emociškai artimoje aplinkoje gali smurtauti visi nepriklausomai nuo jų išsilavinimo, socialinio statuso ar lyties. „Dažniausiai tai psichologiniai dalykai, siejantys smurtautojus. Tai yra vyro požiūris į moteris, kad moteris yra objektas vyro poreikiams tenkinti”, – sako Vilniaus kolegijos pedagogikos fakulteto dėstytoja dėstytoja psichologė Agnė Grušauskaitė.

 

Psichologė Agnė Grušauskaitė

#Idrįsk padėti. Pažintis su „Birute Bebaime”

Dešimtys tūkstančių lietuvių kasdien susiduria su smurtu artimoje aplinkoje, tačiau kas trečias vis dar mano, kad dėl patirto smurto kaltos pačios moterys, rodo apklausa. Siekiant keisti požiūrį į smurtą artimoje aplinkoje imtasi nestandartinių priemonių – išleistas pirmasis Lietuvoje smurto prevencijos komiksasProjekto inicitorė Violeta Masteikienė sako, kad nauja forma bandoma pasiekti ir pagelbėti nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusioms moterims. Komiksas yra būdas padėti atpažinti įvairias smurto rūšis. Taip pat pateikta konkreti informacija, kur ieškoti paramos ir pagalbos”. „Birutė Bebaimė” kviečia susitikti ir socialiniame tinkle facebook.

Kitos naujienos

Grupė 

Druskininkų rajone sunkiai apgirtęs vyras smurtavo prieš mažametę mergaitę. Kaip pranešė Alytaus apskriti...

Birželio 25 d. įsigalioja vasaros laikotarpio Alytaus miesto viešojo transporto tvarkaraščiai: da...

Birželio 25 d. 19.00 val., antradienis, Alytaus Rotušės aikštė.