Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

J.Gaižausko pokalbis su Vytautu Mačerniu: „Perskaičiau pirmą skyrių ir man pradėjo gelti širdį“

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

„Atsimenu, kai leidyklai išsiunčiau savo knygą man atrašė – perskaičiau pirmą skyrių ir man pradėjo gelti širdį“, – dalijasi aktorius, rašytojas Juozas Gaižauskas. 

Sausio 28 dieną 18 valandą Merkinės kultūros centre Juozo Gaižausko knygos „Žaižaruojančios dangaus skeveldros“ pristatymas ir autorinių dainų vakaras kartu su Emilija Latėnaite.


„Bus šiltas, jaukus, tikras vakaras… (…) Bus linksmų istorijų, bus liūdnų istorijų“, – žada aktorius.

Knyga „Žaižaruojančios dangaus skeveldros“ – tai dviejų keistų vaikėzų pokalbis, dalijantis kūryba tarp šiapus ir anapus. Neįtikėtina V. Mačernio poezijos rinktinė, gelmių knyga, kurioje autorius kalbasi su žuvusiu poetu. Ar galima juokauti po mirties? Ar mirę poetai verkia? Ir kodėl anapus galima perskaityti dar neparašytas knygas? Kai turinio gelmės susprogdina formą, puslapiuose pažyra žaižaruojančios dangaus skeveldros.“ – savo trečiąją knygą pristato aktorius ir rašytojas Juozas Gaižauskas.

Atsitiktinė skeveldra, įsmigusi poetui V. Mačerniui į smilkinį, šioje knygoje virsta visrakčiu, atrakinančiu suvokimo ribas. Ir tada pažyra įvairių formų ir dydžių literatūrinės dangaus skeveldros iš anapus. Tik kas jas parašė? Ir kodėl jos taip skaudžiai sminga į širdį? Susitikime drauge ieškoti atsakymų į šiuos ir kitus svarbius klausimus.

Rytoj, šio vakaro metu bus atidaryta Dianos Lukošiūnaitės ir Linos Kabelkaitės karpinių paroda „Aš atnešiau jums saulės patekėjimą“, kuri skirta atminti Vytautą Mačernį. Parodos iniciatorė Laima Žėkienė. Paroda Merkinės kultūros centre veiks iki š. m. vasario 19 d.

Daugiau apie renginį.

Tarptautinis projektas „Vietos kultūros verslumo skatinimas – Merkinės dvarvietė“ finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšomis. Daugiau informacijos apie projektą galite rasti www.eeagrants.lt. 

Projekto informacinis partneris radijo stotis „FM99“.

Kitos naujienos

,,Adamkiada" – gražia tradicija tapusi respublikinė sporto ir meno šventė, kurios sumanytojas - Bu...

Dirbančių ir dirbusių Alytaus rajono švietimo įstaigų  vadovai, savivaldybės Švietimo, kult...

Įvyko 2022 m. Lietuvos breiko ir Lietuvos hiphopo čempionatai, kuriuos rengė Lietuvos sportini...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpusavyje. Deja, kartais atsitinka ir taip, kad g...