Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Japonijos ambasadorius pasiruošęs padėti įkurti japonišką sodą Alytuje

 

Alytuje šiandien lankėsi Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda. Vizitą jis pradėjo Kęstučio Ptakausko „Ryto rasos“ sode. „Lietuviai apie Japoniją žino ne viską, kaip ir japonai apie Lietuvą. Mano vizito tikslas – sustiprinti Japonijos ir Alytaus bendradarbiavimo ryšius“, – šiandien susitikime su Alytaus miesto vadovais ir verslininkais sakė nepaprastasis ir įgaliotais Japonijos ambasadorius Lietuvos Respublikoje Toyoei Shigeeda.J. E. ambasadorių T. Shigeedą ir antrąją Japonijos ambasados Lietuvos Respublikoje sekretorę Fumiko Azumą priėmė Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius, mero pavaduotojai Valė Gibienė ir Tautvydas Tamulevičius, mero patarėja Vilija Ramanauskienė, tarybos nariai. Susitikime dalyvavo Alytaus miesto verslininkai, asocijuotų verslo struktūrų vadovai.
„Alytus pasirengęs užmegzti draugiškus santykius su Japonijos miestu, dalyvauti kultūrinėse programose, vykdyti bendrus projektus. Esame atviri, norintys bendrauti ir bendradarbiauti, o mūsų mieste žmonės šilti ir darbštūs“, – sakė Alytaus miesto vadovas V. Grigaravičius.

DSC_0035
J. E. Japonijos ambasadorius T. Shigeeda, Alytaus miesto vadovas V. Grigaravičius ,Japonijos ambasados antroji sekretorė Fumiko Azumą

Pasak J. E. ambasadoriaus T. Shigeedos, į Lietuvą atvykusio prieš du mėnesius, japonai nori susirasti draugų Europoje, Lietuvoje, o Alytus – labai tinkamas miestas: „Tarptautinės politikos lygmeniu abi šalys – Lietuva ir Japonija – palaiko tikrai gerus santykius, tačiau reikia stiprinti šių šalių regionų ir miestų bendradarbiavimą. Ypač domina kultūros, ekonomikos ir verslo sričių bendradarbiavimas. Kodėl kultūra? Kultūros mainai padėtų vieniem apie kitus sužinoti daugiau. Tuomet būtų galima stiprinti ir plėtoti ekonominį ir verslo bendradarbiavimą.“
Ambasadorius domėjosi Alytuje veikiančiomis verslo įmonėmis, kultūros renginiais. Verslininkai išsakė savo lūkesčius, pasidalijo ateities planais, susijusiais su ryšių Japonijoje užmezgimu. „Tikiuosi, kad Alytų aplankys vis daugiau japonų ir japonų įmonių atstovų“, – sakė T. Shigeeda.
Pasak Alytaus miesto savivaldybės mero, bendraujant su ambasadoriumi, jaučiasi rimti ketinimai ir noras užmegzti ilgalaikį bendradarbiavimą su Alytaus miestu: „Šis susitikimas – pirmas, bet ne paskutinis.“Vizito Alytuje metu J. E. ambasadorius T. Shigeeda apsilankė Alytaus dailiųjų amatų mokykloje, įmonėse „Haltex“ ir „Maristika“.

Ambasadorių Alytuje sužavėjo „Ryto rasos“ sodas ir sakuros. Jis teigė prisidėsiantis prie viešo japoniško sodo Alytuje kūrimo – pakvies ekspertus iš Japonijos.Susitikime su Japonijos ambasadoriumi dalyvavo Liudas Ramanauskas.

Akimirkos iš Japonijos ambasadoriaus vizito Alytuje:

Kitos naujienos

Kanų prizininkai, naujiena iš Venecijos, kino meistrų darbai iš Berlinalės. Tokia kino programa „...

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...