Klausyti gyvai

15:00 - 16:00

Dienos kaleidoskopas

Jau greitai virtuvės atliekas galėsime rūšiuoti

Jau greitai virtuvės atliekas galėsime rūšiuoti. Tam pritarė Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariai. Už balsavo 19, susilaikiusių ir prieš nebuvo.

virtuves-atliekos-1

 Alytaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Vida Mačernienė teigė, kad planuojama Alytaus mieste iki 2017 m. pabaigos įdiegti ir organizuoti maisto / virtuvės atliekų surinkimą. „Kitais metais planuojama įsigyti konteinerius, o 2018–2020 metais jau organizuoti šių atliekų surinkimą. Individualių namų gyventojai gautų atskiras dėžes virtuvės atliekoms. Dabar šios atliekos pakliūva į bendras atliekas ir jas užteršia. Į šias atliekas būtų galima dėti ir žaliąsias atliekas. Tai labai aktualu individualių namų gyventojams, kurie neturi galimybės išvežti žaliąsias atliekas į stambiagabaričių atliekų aikšteles“.

Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Vida Mačernienė
Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Vida Mačernienė

Teigiama, kad kaina vartotojams neturėtų brangti, mat rūšiuojant atliekas, mišrių atliekų konteineriai būtų išvežami rečiau. Beje, planuojama patvirtinti naują mokesčio už atliekas rinkliavos metodiką, kurioje būtų numatyta pastovioji ir kintamoji mokėjimo dalys. Gyventojai, rūšiuojantys atliekas atsakingai, turėtų mokėti mažesnę ir kintamąją dalį.

 

 

Kitos naujienos

Kaip evoliucionavo automobilių dizainas per paskutinius 40 metų? 1980-ieji - charizmatiškais laikais buvo...

FM99 pokalbis su Alytaus turizmo informacinio centro gide Birute Malaškevičiūte apie tai, ką rugpjūtį ver...

(BNS). Teisėsaugos pareigūnai baigė tirti prieš trejus metus pradėtą dokumentų klastojimu kaltinamos Alyt...

Gary Moore sūnaus Jack Moore ir grupės GARY MOORE TRIBUTE BAND #mooreplaysmoore koncertas – šalia pa...