Klausyti gyvai

14:00 - 15:00

Dienos kaleidoskopas

Jau šį savaitgalį Lazdijuse „Pasienio fiesta 2022“

Jau šį penktadienį į Lazdijus sugrįžta visų laukiama „Pasienio fiesta 2022“, miestą kviesianti susiburti ir veiklų, muzikos bei koncertinių pasirodymų pynėje pajusti žmones skiriančių ir jungiančių sienų galią. Dvi dienas truksiančioje „Pasienio fiestoje“ vyks mugės, varžybos, koncertiniai pasirodymai, o startą šiam renginiui duos birželio penktadienį vyksianti „Bendrystės vakarienė“. Išsamiau pasakoja Lazdijų kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Ingrida Malinauskienė.

Tiesa, jau nuo penktadienio pietų skirtingose miesto erdvėse prasidės šventiniai renginiai: vyks knygos pristatymas, sporto varžybos, parodos atidarymas, smuikavimo konkursas „Griežkit skripkos“, o Lazdijų miesto parką išraizgys instaliacijų paroda „Sienos ir skiria, ir jungia“ bei menininkų ir amatininkų mugė. Vakarėjant į parką kvies aromatingi Estijos, Latvijos, Ukrainos, Lenkijos ir Lietuvos kiemeliuose gaminami tradiciniai patiekalai ir žinomos grupės „Kryžkelė“, „Žiburys“ bei „Pikaso“.

Šeštadienį miesto parke netrūks veiklų įvairaus amžiaus lankytojams: VSAT Varėnos pasienio rinktinės pareigūnų parodomoji programa „Pasieniečių darbo kasdienybė iš arčiau“ bei kinologų pasirodymas su tarnybiniais šunimis, ugniagesių gelbėtojų prevencinė akcija bei vaikams cirko studijos skirta programa „Šypsena“.

Tęsiant Lazdijų rajono savivaldybės gražias bendradarbiavimo su kaimyninių valstybių miestais tradicijas, bus pasirašoma bendradarbiavimo sutartis su Lenkijos Dravsko savivaldybe. Vėliau „Pasienio fiesta“ nusidažys saulės ir dangaus spalvomis – visi dalyviai: svečiai, bendruomenės, įstaigos ir organizacijos, dalyvaus vienijančioje eisenoje ir taip išreikš palaikymą Ukrainai. Vakare Lazdijų miesto parke šventinę dieną vainikuos meninė programa „Sienos ir skiria, ir jungia“, Garbės piliečio apdovanojimai, Lazdijų krašto atlikėjų ir unikalių balsų savininkų Kastyčio Kerbedžio ir Gabrieliaus Vagelio pasirodymai. Vidurnaktį ištvermingiausius šventės dalyvius stebins ekstremalus akrobatinis dviračių šou.

Kitos naujienos

„Trys, keturi... laikas ŠVENTEI ir DOVANOMS!“

Į pirmojo improvizuoto traukinio kupė, įsikūrusioje Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje...

Alytaus policija informuoja apie pradėtus ikiteisminius tyrimus. Smurtautojai ir sukčiai siautėja, alytiš...

Alytaus miesto taryboje bręsta planas padidinti apmokestinimą. Neformaliojo vaikų švietimo paslau...