Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Jaunųjų alytiškių pramogoms – 100 000 Eurų

Miesto Tarybos  posėdyje 100 000 Eurų  paskirta jaunųjų alytiškių pramogoms – vaikų -žaidimų aikštelių, parkūro aikštelės ir lauko muzikos instrumentų klasės įrengimui. Neseniai atliktas miesto gyventojų tyrimas, reguliariai gaunami gyventojų pasiūlymai rodė, kad tokių atvirų erdvių lauko pramogoms stinga labiausiai.

Jaunųjų alytiškių pramogoms – 100 000 Eurų (asociatyvi nuotr.)

„Aptarus su Alytaus seniūnaičiais, atsižvelgus į gyventojų pastebėjimus bei gyvenamųjų namų tankumą, taip pat ir į mikrorajonuose esančius lopšelius-darželius, parinkome labiausiai reikalingas vaikams vietas, kurių yra  dešimt. Tai savivaldybei priklausantys sklypai, tad saugiomis vaikų žaidimų aikštelėmis galės naudotis visi alytiškiai“, – pasakojo Alytaus savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo pavaduotoja Irena Pankienė.

Putinų mikrorajone planuojama  įrengti keturias vaikų žaidimų aikšteles, Vidgirio mikrorajone – penkias, Senamiestyje – vieną.

Į žaidimų aikštelės  įrangos komplektą bus įtraukta čiuožykla, klasikinės sūpynės, spyruoklinės sūpynės, karstyklė arba laipynė, smėliadėžė, o konkretesnis poreikis bus derinamas su aplinkinių namų gyventojais.

Planuojama, kad vienos vaikų žaidimų aikštelės įrengimas miesto savivaldybei atsieis apie  5 tūkst. eurų.

Dar vieną gražią idėją įgyvendinti miesto sode pasiūlė Daiva Martikonytė, Muzikos mokyklos jaunimo simfoninio orkestro „Svajonė“ vadovė. Tai – atvira lauko muzikos instrumentų klasė.

Aktyvūs daugiabučių namų pirmininkai, išreikšdami gyventojų nuomonę,  jau pareiškė įvairius pageidavimus  – pradedant nuo aikštelių įrangos pasirinkimo ir baigiant papildomomis lėšomis aikštelėms praplėsti. Tam tikslui namų bendrijos gali pasinaudoti ir dalinio dalyvavimo programa, kai didelė dalis projekto  papildomai finansuojama iš savivaldybės lėšų – tad žaidimų aikštelių kiekis Alytuje gali būti dar didesnis už numatytąjį.

Savivaldybė nuo kitos savaitės planuoja susitikimus su numatytų žaidimo aikštelių vietų aplinkinių namų gyventojais, apie juos bus pranešta papildomai.

Alytaus jaunimo parkas yra aktyvų sportą propaguojančio jaunimo laisvalaikio oazė.  Prieš kelias savaites Jaunimo parke buvusi senoji aikštė jau atnaujinta, o artimiausiu metu čia bus pradėtos statyti ekstremaliam sportui reikalingos rampos bei planuojama parkūro aikštelė, kurioje aktyvūs alytiškiai galėtų saugiai tobulinti judėjimo meną. Dar vieną gražią idėją įgyvendinti miesto sode pasiūlė Daiva Martikonytė, Muzikos mokyklos jaunimo simfoninio orkestro „Svajonė“ vadovė.   Tai – atvira lauko muzikos instrumentų klasė.

Vaikų žaidimų aikštelėms, parkūro aikštelei ir lauko muzikos instrumentų klasei įrengti iš miesto biudžeto bus panaudota 100 tūkst. Eurų, o šios iniciatyvos pradėtos įgyvendinti jau šį rudenį.

Kitos naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Ąžuolas ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpus...

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui...