Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Kalendoriaus lapelis

„Jei gera – kam laukti?“, atviras pokalbis su poete Sandra Avižienyte

 

Kai Akyse suspindi ilgesys… Tai Sandros Avižienytės pirmoji poezijos knyga ir kartu šviesus jausmas, paskatinęs autorę iš tolimosios Amerikos nors trumpam sugrįžti į gimtąjį miestą. Tiesa, artėjantis susitikimas – šiek tiek kitoks, labiau muzikinis ir labiau atviras. Artėjant knygos pristatymo vakarui, Sandra Avižienytė pasakoja, kaip eilės virto akustinėjimais, apie žmones, įkvėpusius kurti ir lemtingus gyvenimo atsitiktinumus.

IMG_2061
Prisimindama ilgas tinkamo viršelio pirmąjąi poezijos knygai paieškas, poetė atskleidė, kad visose gyvenimo srityse siekia tobulumo. Rankose miela laikyti knyga – tikras nuoširdaus Alytaus menininkų darbo rezultatas.

Sandra Avižienytė pasakoja, kad skaitytojo, ar nuo šiol – klausytojo, niekada specialiai neieškojo. Matyt  knygoje besiilsinčioms eilėms buvo lemta suskambėti kartu su gitaros stygomis ir laimingo atsitiktinumo dėka jas pamatė įvėpimo beieškančio muzikanto akis.

Sandros Avižienytės gyvenime – spalvota puokštė žmonių, nukreipusių vienu ar kitu keliu. Padėjusių pasirinkti, atmerkti akis, daryti tai, kas miela ir gali įkvėpti kitus. Autorė kalba apie tikrus draugus, atpažįstamus jos eilėse, dažnai kartu su poete matomus scenoje ir drauge su poete užsiimančius labdaringa veikla – tiek Čikagoje, tiek Lietuvoje.

Pasiteiravus, ką visgi autorė galvoja apie grįžimą į gimtąją šalį – poetė atsidūsta ir juokauja, kad šį sprendimą palieka dar vienam atsitiktinumui. Sandra Avižienytė įsitikinusi, kad gyventi reikia dabar ir čia, juk jei gera – kam laukti? Autorė tyliai priduria, kad visuomet reikia daryti tai, kas artima ir širdžiai miela.

Akustinis knygos pristatymas ir susitikimas su autore Sandra Avižienyte vyks rugpjūčio 1-ąją d., šeštadienį, 16 val. Alytaus miesto teatro mažojoje salėje. Renginio metu įsigijus autorės knygą, dalis pelno bus paaukota Alytaus vaikų globos namams; renginys nemokamas.

 

Kitos naujienos

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...