Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Informacinis kanalas

Jolanta Griškonienė: „Alytuje paklausiausios vairuotojų ekspeditorių, siuvėjų bei virėjų specialybės“

Šiandien FM99 studijoje viešėjo Alytaus teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro skyriaus vedėja Jolanta Griškonienė, kuri papasakojo, kokia situacija yra darbo rinkoje Alytaus regione. (klausykite pokalbio)

Sezoninio darbo paieškos šiuo metu itin suaktyvėjusios. Jo ieško ir studentai, ir moksleiviai. Vis daugiau nepilnamečių norėtų padirbėti vasarą, tačiau darbdaviai, įdarbinimo agentūros mieliau renkasi 18 metų sulaukusius moksleivius. Pasak Alytaus teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro skyriaus vedėjos Jolantos Griškonienės – juos įdarbinti paprasčiau. Šiuo metu bedarbių skaičius Alytuje – 11 511, o nedarbo lygis siekia – 12,8 proc. Tuo tarpu jaunimo iki 29 m. nedarbo lygis – 7,2 proc., jaunų iki 29 m. bedarbių skaičius – 1874.

bedarbiai darbo birzojePer 2016 m. kovo mėn. įdarbinta 780 asm., iš jų 691 pastoviam darbui. Daugiausia įdarbinta Alytaus miesto savivaldybės gyventojų – 337 asm., mažiausia – Lazdijų rajono savivaldybės – 73 asm. Per 2016 m. I ketv. įdarbintas 1971 asm., iš jų 1718 pastoviam darbui.

darbo pasiula ir paklausa

Pagal numatytą tvarką vaikas gali dirbti iki 2 val. per dieną ir 12 val. per savaitę mokslo metų laikotarpiu, tačiau ne tada, kai mokykloje vyksta pamokos, arba iki 7 val. per dieną ir 35 val. per savaitę, kai dirbama ne mažiau kaip savaitę ne mokslo metų laikotarpiu. Šis darbo laikas gali būti pailgintas iki 8 val. per dieną ir 40 val. per savaitę vaikams, kuriems sukako 15 metų.

registruotas jaunimasŠiuo metu Alytaus Teritorinėje darbo biržoje vyksta darbdavių apklausa – siekiama sužinoti sezoninių darbuotojų (moksleiviai, studentai vasaros atostogų metu) poreikius, sudarinėjami planai dėl moksleivių ir studentų įdarbinimo vykdant viešuosius darbus. Laisvas darbo vietas darbdaviai jau gali registruoti kaip ir įprastai, užtenka tik pažymėti, kad darbo vieta skirta moksleiviams. Moksleiviams informacija teikiama nuolat, tačiau nuo 05.02 iki 06.30 visuose Jaunimo darbo centruose vyks atvirų durų dienos moksleiviams. Jų metu bus organizuojamos darbo mugės, į informacinius renginius bus kviečiami darbdaviai, jauni verslininkai ir socialiniai partnerius tam, kad jaunuoliai gautų atsakymus į jiems dažniausiai kylančius klausimus iš profesionalų ir „pirmų lūpų“.

Kitos naujienos

Naujasis „Wolves“ treneris Kęstutis Kemzūra šiandien buvo pristatytai komandai ir surengė pirmąją...

Bendrovė „Alytaus šilumos tinklai“ įgyvendino projektą ir beveik pusšimtyje Alytaus miesto švieti...

Apie  branduolinio ginklo dislokavimą Baltarusijoje, Kinijos vadovo vizitą Rusijoje ir ukrainieči...

Per tris dešimtis žmonių įkalinta, keletas nužudyti - tyli vizualinė kova laikinai okupuotose Ukrainos te...