Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

"Judriosios savaitės" metu vyks sportinės varžybos

2012 m. Europos judriosios savaitės ir akcijos „Mieste be savo automobilio“ tema – „Darnaus judėjimo link“.

Judriosios savaitės renginių metu siekiama paskatinti miestelėnus atsakingai naudotis automobiliais, rinktis mažiau teršiantį viešąjį transportą, dviračius, keliauti pėsčiomis.

Renginius organizuoja Všč® Alytaus sporto ir rekreacijos centras, o apie tai papasakoja metodininkas Kęstutis Dambrauskas.

2012. 09. 21 d. penktadienį

Dviračių žygis 14val. nuo Sporto rūmų. čŒia gali dalyvauti visi norintys. Maršruto ilgis 8-9 km. Organizatoriai rekomenduoja turėti šalmą.

Dviračių lenktynės Europos judriajai savaitei. Startas 14 val. prie sporto rūmų. Dalyvauja 1997/98 m. g., 1999 m. g. ir jaunesnės mergaitės ir 1997 m. g. ir jaunesni berniukai.
16 val. Prie sporto rūmų Naujoji g. 52, startuoja mėgėjai. Startas prie sporto rūmų Š½uvinto g. judame Raudonkalnio g.- Jazminų g.- iki žiedo sukame į Naująją. Dalyviai (jauniausi ir vyriausi ) įveikia 5 ratus. Finišas prie sporto rūmų aikštėje prie fontano čia žygio pabaiga.

Aikštėje dalyvių laukia konkursai:
Kas lėčiau pravažiuos dviračiu 10 m atkarpą.
Kas greičiau įveiks kliūčių ruožą.
Greičiausias, jauniausias, vyriausias dalyvis bei konkursų nugalėtojai bus apdovanoti asmeniniais prizais.

****************
Sumanymas kartą per metus skelbti akciją „Mieste – be savo automobilio“ kilo 1998 metais Prancūzijoje. Jį greitai perėmė ir kitos šalys. Š ią miestų organizuojamą akciją 2000 metais parėmė Europos Komisija. 2001-aisiais 31 Europos valstybės ministrai ar įgaliotieji atstovai pasirašė deklaraciją, kuria pasižadėjo skatinti miestų savivaldos institucijas kasmet rugsėjo 22 d. rengti Dieną be savo automobilio bei talkinti organizuojant šią tarptautinę akciją, o jos metu ypač daug dėmesio skirti visuomenės aplinkosauginiam švietimui, populiarinti „žaliąjį“ transportą, raginti gyventojus vaikščioti pėsčiomis. Dienos be savo automobilio sėkmė paskatino akciją išplėtoti ir ją rengti visą savaitę.
Š iemet rugsėjo 16-22 dienomis daugelyje Europos miestų vienuoliktą kartą skelbiama Europos judrioji savaitė ir akcija „Mieste be savo automobilio“. Kasmet šiuose renginiuose dalyvauja vis daugiau miestų ne tik Europoje, bet ir už jos ribų. 2011 metais oficialiai užsiregistravusių miestų skaičius buvo 2 268.

Lietuvoje pirmoji prie akcijos „Mieste – be savo automobilio“ 2000-aisiais prisidėjo Vilniaus miesto savivaldybė, po metų – ir Kauno. 2002 metais Dieną be automobilio surengė jau 6 šalies savivaldybės, tarpe jų ir Alytaus miesto savivaldybė. Kasmet jų skaičius didėjo.
Judriosios savaitės renginių metu siekiama paskatinti miestelėnus atsakingai naudotis automobiliais, rinktis mažiau teršiantį viešąjį transportą, dviračius, keliauti pėsčiomis.

2012 m. Europos judriosios savaitės ir akcijos „Mieste be savo automobilio“ tema – „Darnaus judėjimo link“.
Europos judriosios savaitės iniciatoriai ragina kiekvieną iš mūsų ieškoti alternatyvių susisiekimo priemonių ir skatina keliauti pasirenkant fiziškai aktyvias formas. Viena iš transporto priemonių, galinčių bent iš dalies pakeisti automobilį ir suteikti galimybę būti fiziškai aktyviems, yra dviratis. Vaikščiojimas ir važiavimas dviračiu gali svariai prisidėti prie skatinimo kasdien aktyviai judėti.

Transporto priemonių keliama oro tarša ir triukšmas yra labai aktuali problema
, nes per pastaruosius metus sumažėjo oro teršimas iš energetikos bei pramonės šaltinių, o transporto priemonių sukeliama tarša beveik nepasikeitė ir tapo dominuojančia. Kelių transportas yra pagrindinė žmogų veikiančios aplinkos, triukšmo bei oro taršos priežastis.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos teigimu, Lietuvos miestuose aplinka ypač užteršta nuo daugybės senų automobilių (10-15 metų senumo), šalyje avarijose žūsta gerokai daugiau žmonių nei kitose Europos valstybėse. Oro kokybė – vienas svarbiausių Europos šalių gyventojų rūpestis. Kiekvienam žmogui tenka dalis atsakomybės už pasaulio aplinką, kiekvienas gali prisidėti išsaugant sveikesnę planetą, savo miestą, o tuo pačiu ir savo sveikatą.

———-
kalbėk ausra@fm99.lt

Kitos naujienos

Alytaus miesto teatre penktadienį šventiniu koncertu bus uždaromi Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės me...

FM99 studijoje „Praeitis trap mūsų“Alytaus kolekcininkų klubo nariai Gintaras Lučinskas ir Kęstutis Tamul...

Paauglių tarpe pastaruoju metu drastiškai daugėja atvejų, kai vaikai ima svaigintis priklausomybę...