Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Julijos Tymošenko įkalinimas – ne vienintelė Ukrainos problema

Garantijų, kad Rytų partnerystės šalių susitikime Vilniuje lapkričio mėnesį, į kurį dedama daug vilčių, bus pasirašytas Asociacijos susitarimas su Ukraina, nėra, radijo stočiai FM99 sakė Europos Parlamento pirmininkas Martinas Š ulcas.

Prasidedant Europos Vadovų Tarybos susitikimui Briuselyje paklaustas, ar Europos Parlamentas turi planą B, jei Ukraina neišpildytų visų Europos Komisijos pateiktų reikalavimų dėl Asociacijos sutarties ir nepaleistų į laisvę expremjerės Julijos Tymošenko, Martinas Š ulcas sakė: „Sąžiningai kalbant, manau, neįmanoma atsakyti, dar per anksti.“

Kaip sakė Europos komisaro plėtrai ir kaimynystės politikai Š tefano Fiulės atstovas spaudai Peter Stano, Europos Komisija plano B neturi: „Arba Ukraina išpildo visus tris punktus, dėl selektyvaus teisingumo, reformų, susijusiių su asociacijos sutartimi ir priima rinkimų įstatymą, arba sutartis negalės būti pasirašyta„.

Komisija tikisi, kad Ukraina išpildys sąlygas, nes, kaip sakė P. Stano: „Mes iš savo pusės norime pasirašyti, tai mūsų vienintelis tikslas Vilniaus susitikimui.“ Ukraina, anot Peter Stano, yra patvirtinusi savo ketinimą pasirašyti Asociacijos sutartį susitikime praėjusią savaitę.

——

kalbėk zinios@fm99.lt

 

Kitos naujienos

Įvyko 2022 m. Lietuvos breiko ir Lietuvos hiphopo čempionatai, kuriuos rengė Lietuvos sportini...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpusavyje. Deja, kartais atsitinka ir taip, kad g...

Interaktyvus pabėgimo kambarys „Misija: Žaliasis kursas“ tęsia savo kelionę po Lietuvą ...

Pirmoji Alytaus dizaino savaitė „Įžvalgos KARTU“ jungiasi su nacionaline Dizaino savaite ir prista...