Klausyti gyvai

12:00 - 15:00

TOP33 naujienos

K.Ptakauskas: Savo sode turiu nufotografavęs 35 rūšis skirtingų paukščių

K.Ptakauskas: Savo sode turiu nufotografavęs 35 rūšis skirtingų paukščių

Dar viena garsaus alytiškio, bonsai meistro Kęstučio Ptakausko aistra – fotografija, kurią jis atrado prieš kelerius metus. Fotografija jis domėjosi senokai, tačiau labiau mėgėjiškai, dabar jo sąskaitoje jau surengtos personalinės parodos ir daugybė konkursų. Nuotraukos straipsnyje – Kęstučio Ptakausko.

Pradžia buvo savo namo kieme

„2017 metais baigiau mokymus Alytaus dailiųjų amatų mokykloje“, – apie rimtesnio pomėgio pradžią pasakoja alytiškis.

Tada pasaulį ištiko kovido pandemija, nutrūko visos aktyvios veiklos, parodų organizuoti nebuvo galima ir Kęstutis nusprendė fotografuoti jo nuosavo namo Ryto rasos sode apsilankančius paukščius.

Kaip išmokti fotografuoti

„Atrodė viskas paprasta, bet nuotraukos kaip nesigavo, taip nesigavo. Tada bandžiau ieškot pagalbos. Bet pasirodo, kaip bonsai meistrai atskleidžia paslaptis, tai gamtos ar paukščių fotografai laiko paslaptis savyje“, – stebisi K.Ptakauskas.

Tada Kęstutis susipažino su fotografu, menininku Ričardu Anusausku.
„Per kovidą įsiprašiau pas jį, sužinojau, kur reikia kreipti dėmesį, ir mano nuotraukos iš karto pakilo į pakankamai aukštą lygį ir ,matyt, pati gamta man dovanoja išskirtines akimirkas“, – džiaugiasi fotografijos meną įvaldęs alytiškis.

Atrado daugybę paukščių

Bonsai menas išmokė K.Ptakauską jausti gamtą: „Tu negali būti blogas dirbdamas su medžiu“.

Kai dirbo tik su bonsai, Kęstutis sako savo sode matydavęs tik žvirblį ir zylę. Tačiau viskas pasikeitė paėmus į rankas fofoaparatą: „Jau turiu savo sode nufotografavęs 35 rūšis skirtingų paukščių“.

Prieš kelias dienas išgirdęs ypatingą paukščio čiulbėjimą Kęstutis suprato, kad tai gali būti volungė.

„4 valandą ryto ateinu ir matau, kad mano berže tupi volungė“, – kvapą užimančią akimirką prisimena fotografas.

„Bėgdamas viską mečiau, bet kol susiruošiau, ji nuskrido,“ – iki šiol apgailestauja, kad nepavyko užfiksuoti įspūdingo grožio paukščio.

Naujausias laimikis – bitininkas

Tačiau jam pavyko užfiksuoti paukštį bitininką. Sužinojęs, kur jie gali gyventi, Kęstutis jau ne kartą ieškojo šio reto sparnuočio. Galiausiai prieš savaitę jis dar kartą nuvyko į šių paukščių gyvenamas vietoves. Pradžioje pasivaikščiojimai rezultato nedavė, vėliau pradėjo klausinėti vietinių gyventojų.

Galiausiai sutikta avis gananti moteris pasakė, kur gyvena bitininkai.

„Atvažiavom į tą vietą ir žiūrim, yra grupelė bitininkų. Įsirengėm slėptuvę, tuo metu juos išbaidydami“, – pasakoja Kęstutis. Karštyje pragulėjęs kelias valandas, paukščių tai ir nesulaukė. Nusprendus važiuoti namo, pakeliui paukščių „medžiotojas“ pasigedo akinių ir pasuko atgal jų ieškoti.

„Atvažiuojam, ir žiūrim, bitininkų pulkelis. Gamta nepaleido, vistiek sugrąžino mane ir padariau tūkstančius viena už kitą gražesnių nuotraukų.“ – pasakoja K.Ptakauskas. – „Ne tik, kad tupi paukščiai, bet ir veiksmą, nes labai gražu, kai jie skrenda“.

K.Ptakauskas prisimena ir ankstesnius įspūdingus kadrus, kuriuos jam pavyko užfiksuoti, ko nepavyko padaryti ir patyrusiems gamtos fotografams: „Paukščių fotografavimas yra vienas sudėtingiausių.“

Parodos ir planai

Per tris šimtus K.Ptakausko nuotraukų yra pelniusios apdovanojimus, kelios praėję visas atrankas į paskutinį vertinimo turą konkursuose, nors laimėti ir nepavyko.

Kęstutis sako, ne dėl pripažinimo tai darantis, kartu jis nori pažinti Lietuvos gamtą.

„Pragyvenau amžių ir nepažinojau paukščių, tai mano tikslas yra ir pažinti, kokia Lietuva įdomi, stengiuos ir truputį aprašyt, ir parodyti paukščių charakterį“, – pasakoja pašnekovas, surengęs jau ir dvi personalines fotografijų parodas.

Jo svajonė – išleisti knygą japonų kalba ir parodyti japonams, kokie yra Lietuvos paukščiai.

Klausykite pokalbį su K.Ptakausku.

FM99 yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žiniasklaidos pasitikėjimo iniciatyvos programą

Kitos naujienos

Penktadienį į policiją kreipėsi 57-erių druskininkietė, kurią apgavo būrėja apsimetusi moteris. P...

Krokialaukio Kristaus Atsimainymo parapijos klebonui Juozui Klimavičiui šie metai – ypatingi. Bal...

Apie moksleivių darbo galimybes vasarą laidoje „Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje“ kalbame su veiklin...

Vyriškos piniginės šiandien – ne tik praktiškas aksesuaras, bet ir svarbi stiliaus detalė. Tinkam...