Klausyti gyvai

16:20 - 17:00

Šeštadienis prie kavos puodelio

Ką vasarą veikti vaikams Alytuje?

Dirbantiems ir neturintiems kur dėti vaikų – galvos skausmas, kuo juos užimti vasaros mėnesiais. Mokamų stovyklų pasiūla didžiulė, tačiau jų kainos siekia iki 500 eurų vaikui už savaitę, o pradinukai, kurių nepatariama ilgam palikti vienų, vasarą atostogauja 12 savaičių. Apie vasaros stovyklas Alytuje pasakoja Švietimo skyriaus vedėja Rimvyda Ališauskienė. Pasiklausykite.


Stovyklų trukmė įvairi: moksleiviai galės leisti laiką ir dienos stovyklose, trunkančiose kelias valandas per dieną, ir ilgiau – kelias dienas. Taip pat stovyklas galima pasirinkti pagal amžių, kai kurios stovyklos priima ir 5-6 metų vaikus.

Dirbantys tėvai gali bent savaitei išleisti vaiką į vasaros poilsio stovyklą. Tačiau, jei stovykla negauna valstybės paramos ir tenka mokėti visą kainą, vaikų vasaros poilsis tampa prieinamas tik kiek didesnes nei vidutines pajamas turinčioms šeimoms.

Stovyklas galima pasirinkti pagal amžių, kai kurios stovyklos priima ir 5-6 metų vaikus („Ryžtas“ nuotr.)

Kaip informavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, šiemet ji neorganizavo konkursų vaikų vasaros poilsiui remti. Švietimo ir mokslo ministrės patarėjo Armino Varanausko teigimu, kaip ir ankstesniais metais, ES lėšomis remiamos vaikų vasaros stovyklų edukacinės programos. 2018 metams tam skiriama 400 083 eurų Europos Sąjungos (ES) fondų lėšų, tai yra 100 tūkst. eurų daugiau nei pernai.

Pasak patarėjo, biudžeto lėšomis Švietimo ir mokslo ministerija finansuos neformaliojo vaikų švietimo projektus, kurie vykdomi ir vasaros atostogų metu.

Neformaliojo švietimo projektams remti Švietimo ir mokslo ministerija buvo numačiusi 150 tūkst. eurų.  „Didžiąją dalį stovyklų finansuoja savivaldybės, bendras savivaldybių įnašas į vaikų vasaros poilsį – apie 700 tūkst. eurų. Bendrai sudėjus ES, valstybės biudžeto ir savivaldybių lėšas, vaikų vasaros poilsiui teks per 1 mln. eurų“, – vardijo A. Varanauskas.

 

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...