Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Ką žinome apie šaldiklius?

Ar Jums kyla klausimas – kaip išsirinkti jums tinkantį šaldiklį iš siūlomo gausaus asortimento ir ar tikrai mes produktus šaldome tinkamai?

Gut direktorius Giedrius Stankevičius pataria:

Visų pirma  – apie šaldiklių tipus:

Šaldikliai būna dviejų rūšių:

Turbūt kyla klausimas – ką geriau pasirinkti? Pateikiame šaldiklių palyginimo lentelę, kuri turėtų Jums padėti apsispręsti dėl prietaiso pasirinkimo.

 

Šaldymo dėžė

Šaldiklis su stalčiais

Kainuoja mažiau
Patogiau rasti norimą produktą
Telpa nestandartinio dydžio pakuotės
Užima mažiau grindų ploto
Patogiau rūšiuoti maisto produktus

Toliau aptarsime pagrindines šaldiklių specifikacijas į kurias reikėtų atkreipti dėmesį renkantis šį prietaisą.

Talpa. Standartiškai yra 4 šaldiklių dydžiai: kompaktiški (140 l), maži (170–250 l), vidutiniai (340–500 l) ir dideli (didesni nei 500 l). Kaip pasirinkti tinkamą? Tai visiškai priklauso nuo šeimos maitinimosi įpročių.

Jei mėgstate šaldyti uogas, surinktus grybus, pagautą žuvį ar tiesiog valgote daugiau daržovių – rekomenduotina didesnė šaldiklio talpa.

Prioritetą teikiate šviežiam maistui – užteks ir mažiau vietos.

Šaldiklių gamintojai vienam žmogui rekomenduoja skirti 42,5 litrų vietos, laikant, kad 1 litras lygus 0,56 kg maisto.

Populiariausia šaldiklių talpa yra 200–340 litrų. Taip pat reikia įvertinti, kad šaldiklio su stalčiais reali talpa bus apie 15% mažesnė, nes dalį vietos užims stalčiai.

Elektros sąnaudos. Mažiausiai elektros energijos naudoja buitinė technika, turinti A+++ klasę. Pagal neseniai atliktus tyrimus šaldymo dėžė naudoja mažiau elektros nei šaldiklis su stalčiais, o rankinis atšildymas naudoja iki 40% energijos mažiau nei automatinis.

šaldiklis

Vieta.
1. Nerekomenduojama šaldiklį laikyti šiltoje patalpoje ar toje vietoje, kur patenka tiesioginiai saulės spinduliai.
2. Šaldymo dėžė paprastai užima daugiau grindų ploto ir yra žemesnė, o šaldiklis su stalčiais yra siauresnis bei aukštesnis.

Rankinis ar automatinis atšildymas. Rankinis atšildymas užtrunka ilgiau, o automatinis – labiau sausina maistą. Rankinis – priverčia palaikyti tvarką šaldiklyje, o automatinis – atšildo būtent tada, kai to reikia. Šaldiklis su rankiniu atšildymu yra pigesnis, o automatinis – išnaudoja daugiau elektros energijos.

Šaldiklių savybės. Nors šaldiklis yra gana paprastas prietaisas, yra savybių, kurios gali Jums pasitarnauti.

Tokius privalumus, kaip greito užšaldymo funkcija, bešerkšnė šaldiklio sistema ar išmanusis užšaldymas  –  Jūs tikriausiai žinote, o ir mes rašėme apibūdindami kombinuotų šaldytuvų savybes.

Paminėsime kelis daugiau ar mažiau žinomus su šaldikliais susijusius dalykus.

Darbinė šaldiklio temperatūra. Daugelis žinome – optimaliausia temperatūra šaldiklio viduje – minus 18 C°. Bet tikrai yra vartotojų, kurie nustato pvz. minus 14 C°, kiti pasirenka maksimalią – minus 28 C° arba net minus 32 C°.

Dauguma šaldiklių gamintojų rekomenduoja nustatyti minus 18 C°, nes produktai prie šios temperatūros jau visiškai užšalę ir prietaisas veikia vis dar pakankamai taupiai.  Taigi, optimaliausia – minus 18 C°.

Jeigu Jūsų šaldiklis neturi ekrano ar lempučių rodyti temperatūrai,  pasinaudokite paprastu termometru – išmatuokite juo realų šaltį šaldiklio viduje.

Šaldiklio talpos atskyrimo plokštė. Tai yra papildomai įsigyjamas priedas, kurį siūlo toli gražu ne visi gamintojai, bet jis labai naudingas. Tai yra šalčio izoliacinė plokštė, talpinama šaldiklio viduje. Ji naudojama tuomet, kai Jūs jau esate suvartoję dalį užšaldytų  produktų ir šaldiklis yra užpildytas tik perpus.

Kam gi šaldyti tuščią tūrį – perdėkite produktus tik į viena dalį ir plokšte atskirkite ją nuo tuščiosios. Sutaupysite apie 30 % elektros energijos!

Šalčio akumuliatoriai.  Tai yra specialaus skysčio pripildytos plokščios talpos, kurios laikomos šaldiklyje ir išimamos, kai ruošiatės išvykai. Šie šalčio akumuliatoriai talpinami į šaltkrepšį ir palaiko vėsą tikrai ilgai. Kai kurie gamintojai juos tiekia standartinėje komplektacijoje, kiti kaip atskirai perkamą priedą.

Šalčio kompresai.  Tai vaistinėse perkama prekė – įprastai mėlynos spalvos, gelio pripildytas plastikinis maišelis. Įdėkite jį į šaldiklį ir visada turėsite traumos ar sumušimo atveju tikrai šaltą ir patogų naudotis kompresą.  Puikiai tinka numalšinti galvos skausmą.

Na, o dar daugiau informacijos apie šaldiklius gausite užsukę į specializuotas buitinės technikos parduotuves ir gavę kvalifikuotą konsultaciją.

Viskas bus GUT.

*Reklama

Kitos naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Ąžuolas ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpus...

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui...