Klausyti gyvai

21:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Kaip įveikti priklausomybę alkoholiui, sukurti paslaugų sistemą, diskutuota Alytaus rajone

 

Alytaus rajone bandoma ištraukti žmones iš alkoholizmo liūno. Per ketverius metus per 200 Alytaus rajono gyventojų dalyvavo projekte, kurio metu siekė išgyti nuo priklausomybės alkoholiui. Iš 150 projekte dalyvavusių vyrų ir 50 moterų, šiandien be alkoholio gyvena 27 žmonės, deja, 57 kova buvo nesėkminga.

Kalbėdamas Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas teigė, kad „šis projektas – tai visų bendras darbas. Jis bus tęsiamas, nes net ir pagalba vienam žmogui, tai jau yra laimėjimas.“ Meras džiaugėsi, kad kai kurie priklausomybės atsisakę žmonės  šiandien gyvena visai kitokį gyvenimą, susirado darbą ir iš naujo įsilieja į bendruomenių veiklą.  „Labai džiugino pasikeitimai į gerą pusę, moterų ir vyrų žvilgsniai tapdavo šviesūs, namuose atsirasdavo vaikų džiaugsmo. Deja, ne visiems bandžiusiems pavyko atsispirti alkoholiui, kai kurie atkrito po pusės, po metų ir daugiau blaivaus gyvenimo. Tačiau net ir vienas blaiviai gyvenantis alkoholikas yra pasiekimas“, – kalbėjo Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas

Projekto kuratorė D. Kitavičienė, Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas
Projekto kuratorė D. Kitavičienė, Alytaus rajono meras A. Vrubliauskas

Surengtoje konferencijoje kalbėta su kokiais iššūkiais susidūrė, kokios patirties įgijo Alytaus rajono savivaldybė, vykdydama priklausomybių mažinimo programą. Beje, panašius projektus vykdo  dar dešimt Lietuvos savivaldybių su kuriomis kaip pionieriai patirtimi dalijasi Alytaus rajono savivaldybė. „Jau galime patarti kitoms savivaldybėms, kaip padėti nuo alkoholio priklausomiems žmonėms ir jų šeimoms, turime patirties, žinome sunkumus ir galimybes. Turime labai gražių ir labai skaudžių pavyzdžių“,– sako Alytaus rajono priklausomybių mažinimo programos koordinatorė, Visuomenės sveikatos biuro direktorė Dalia Kitavičienė.

Konferencijos dalyviai
Konferencijos dalyviai

Alytaus rajono savivaldybės taryba priklausomybių mažinimo programai nuo 2012 metų skyrė beveik 12 tūkst. eurų.  Prieš ketverius metus idėja padėti alkoholiu savo ir šeimų gyvenamus žlugdantiems rajono gyventojams sulaukė nemažai kritikos. Jos buvo daugiau nei palaikančiųjų. Tačiau po sėkmingų kelių metų Alytaus rajonas tapo pavyzdžiu kovoje su alkoholiu.

Kitos naujienos

Apie įdomius Alytaus istorinius įvykius ir būsimą parodą apie Alytaus senamiestį FM99 kalb...

Ši vasara, ypač ši savaitė, Lietuvoje visus alina karščiais. Apie karščio pavojus ir pove...

Tautiška giesmė šiemet bus transliuojama iš Alytaus – „Lietuvos kultūros sostinės 2022...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...