Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Kaip jaučiasi žmonės su negalia Alytuje? Kristina Dūdonytė ir Gediminas Freitakas ,,Gyvo miesto” svečiai

Ką veikia Alytaus m. neįgaliųjų reikalų komisija nežino ir viena aktyviausių ankstesnių komisijos narių Kristina Dūdonytė, o judėjimas mieste tokią snieguotą žiemą itin sudėtingas, socialinio taksi, kuris galėtų padėti tokiu atveju, mieste taip pat vis dar nėra.

Apie tai, kaip jaučiasi žmonės su negalia Alytuje FM99 kalbėjo su Kristina Dūdonyte ir Gediminu Freitaku, dviem aktyviais negalią turinčiais alytiškiais. 

Klausykite visą pokalbį.

Žiemą judėti nepatogu ir sunku: keliai ir šaligatviai apledėję, šiemet dar ir smarkiai apsnigti,. Kiekvienam žmogui praeiti yra sunku, o ką jau kalbėti apie žmones su judėjimo problemomis. Apie judėjimo žiemą sunkumus ir prastą požiūrį į neįgaliuosius FM99 kalbėjosi su buvusia Alytaus miesto savivaldybės neįgaliųjų reikalų komisijos nare Kristina Dudonyte ir neįgaliu alytiškiu Gediminu Freitaku. 

Kristina Dūdonytė

Nenuvalyti šaligatviai ir praėjimai neįgaliesiems nėra vienintelė problema – miesto gatves ir šaligatvius valančios įmonės sniegą kartais supila neįgaliesiems skirtose mašinų stovėjimo vietose. Anot Kristinos, taip yra daroma dėl prasto ir menkinančio požiūrio į neįgaliuosius. 

,,Mes visi turime lygiai tokias pačias teises. (…) Jei būtent būtų tos sudarytos  tinkamos sąlygos, tai būtų ir kitoks prieinamumas, sniego nuvalymas ir jei būtų matomi mūsų tam tikri gebėjimai, tuomet tas požiūris ir pradėtų keistis,” – sako Kristina. 

Gediminas Freitakas

Anot Gedimino, jis, kaip ir dauguma neįgaliųjų, žiemą beveik neišeina iš namų dėl prastų pravažiavimo ar praėjimo sąlygų: ,,Sveikiems žmonėms sunku praeit, o jau nekalbu apie neįgaliuosius”. Gediminas sako, kad netgi patekimas iki viešojo transporto stotelių beveik neįmanomas. 

Abiejų pašnekovų nuomone, požiūris į žmones su negalia yra neteisingas ir turėtų keistis. ,,Mes esame lygiai tokie patys žmonės ir kol kiti žmonės nesupras, kad mes turime lygiai tokias pačias teises (…) tol jie mus ir laikys antrarūšiais,” – kalbėjo Kristina. 

“Net nežinau, ką ta komisija veikia, jokio viešinimo nėra, nežinau, nei kas tą komisiją sudaro, nei ką ji veikia, nei ar išvis įtakoja kokius nors tarybos sprendimus.”

Alytuje itin aktyviai veikusi neįgaliųjų reikalų komisija šiuo metu irgi nematoma ir negirdimna, sako buvusi aktyvi šios komsiijos narė Kristina Dūdonytė: “Net nežinau, ką ta komisija veikia, jokio viešinimo nėra, nežinau, nei kas tą komisiją sudaro, nei ką ji veikia, nei ar išvis įtakoja kokius nors tarybos sprendimus.”

Daugiau apie  socialinį taksi, kurio vis dar nėra, ir požiūrį į neįgaliuosius klausykite pokalbyje.

Kitos naujienos

„Wolves“ klubas toliau tvirtina savo pozicijas LKL. Savo arenoje patiesę Kauno "Žalgirį" vilkai r...

Savaitgalį Alytuje vyko Lietuvos kulkinio šaudymo, pneumatiniais ginklais, komandinis Čempionatas...

Alytaus statybos bendrovė „Dzūkijos statyba“ Kauno technologijos universiteto prašymu įtraukta į Viešųjų ...

Šį sekmadienį (Vasario 12 d.) Makniūnuose vėl nuo 10 iki 13 val. vyks Makniūnų bagažinių turgelis...