Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Kaip klausytis tinklalaidės arba “podcast’o“?

Tęsiame pažintį su tinklalaidėmis. Tinklalaidės šiais laikais yra visur ir begalė temų, iš kurių galima rinktis. Pastaraisiais metais tinklalaidžių kokybė smarkiai išaugo, nes erdvė ir poreikis joms smarkiai didėja. Vis dėlto tikrai daug žmonių dar tiksliai nežino,  kaip galima klausytis tinklalaidės.

Tad čia apžvelgsime skirtingus būdus, kaip galite klausytis transliacijos, pradedant išmaniuoju telefonu ir baigiant išmaniuoju garso kolonėle.

Kaip klausytis tinklalaidės išmaniajame telefone

Patogiausias būdas klausytis tinklalaidės yra per savo išmanųjį telefoną. Praktiškai kiekvienas rinkoje esantis įrenginys turi bent vieną būdą klausytis, o dauguma telefonų turi jų daug! Taigi, jei turite išmanųjį telefoną kišenėje, jau turite puikią tinklalaidžių klausymo platformą.

iPhone tinklalaidžių programėlės

Jei turite iPhone, jau turite pradžią, nes iOS yra integruota tinklalaidžių programėlė. Tiesiog paieškokite tarp savo “apps’ų” ir suraskite Apple Podcast. Tai puiki programėlė paprastam klausytojui, su galimybe lengvai surasti naujas laidas ir jas užsiprenumeruoti. Tada jums tereikia įjungti Apple Podcast kiekvieną kartą, kai norite klausytis, ir pasirinkti naujausią epizodą!

Android tinklalaidžių programėlės

Android vartotojai taip pat turi integruotą inklalaidžių “apps’a” – Google Podcast, tiesa, jis kur kas labiau ribotų galimybių nei Apple siūlomas, tad vietoj jo galite atsisiųsti Pocketcast arba Castbox.

Ausinės, skirtos klausytis tinklalaidžių

Žinoma, jei klausotės išmaniajame telefone, jums reikės ausinių. Dauguma naujų išmaniųjų telefonų turi komplekte ausines, tad tai yra gera pradžia. Gana patogu turėti valdymą ant laido, taip pat sustabdyti tinklalaidės klausymą. Taip nieko nepraleisite, kai išsitrauksite ausines gatvėje sutikę draugą. 

Tačiau jei turite savo mėgstamiausias tinklalaides ir klausotės nuolat, gali būti verta šiek tiek investuoti  į geresnes ausines nei standartinės telefoninės. Ir tam nereikia aukso puodo, galima surasti visai padoria kaina. 

Kaip klausytis „Podcast“ kompiuteryje

Klausytis išmaniuoju telefonu tikrai yra patogiausia, atsižvelgiant į tai, kad jis mobilus ir gali visur keliauti su Jumis. Tačiau techniškai lengviausias ir akivaizdžiausias būdas klausytis podcast’o yra tiesiai per kompiuterį. Nepatogu tai, kad jūs pririšti prie savo darbo stalo, bet kartais tai nėra blogai. Tai taip pat gali būti puikus būdas susirasti naujų tinklalaidžių ir jas išbandyti prieš užsiprenumeruojant telefone.

Kaip tai veikia? 

Beveik kiekviena tinklalaidė turi galimybę ją klausyti tiesiogiai savo profilyje. Eikite į tinklalaidės puslapį, suraskite ieškokite grojimo mygtuką ir klausykite.

Štai kaip atrodo mūsų FM99 svetainės tinklalaidės puslapis:

Panašiai galite bet kurią tinklalaidę leisti bet kurioje programėlėje savo kompiuteryje. Populiariausi tokių programėlių pavyzdžiai yra Itunes ir Spotify. Jei kompiuteryje turite kurią nors programą, eikite į „podcast“ skyrių, susiraskite kas patinka ir spustelėkite „Play“. Dar geriau, jei ir telefone naudojate Spotify, tada prenumerata perduodama tiesiai į apps’ą! Deja, iTunes ir Apple prenumeratos nėra taip susietos. Šis būdas veikia su ausinėmis ar garsiakalbiu, prijungtu prie kompiuterio.

Be abejo, ilgainiui trūkumas yra tas, kad jūs turite sėdėti kaip įkalti prie kompiuterio, o tai gali būti sudėtingiau, jei klausotės valandos trukmės šou. Bet jei tinklalaidė trumpa arba galite klausytis per garsiakalbius ir veikti kažką paplidomai namuose, tai veiks patikimai ir greitai.

Kaip klausytis transliacijos automobilyje

Remiantis naujausia tinklalaidžių statistika, automobilis yra viena populiariausių vietų klausytis. Tai suprantama, automobilis visuomet buvo radijo klausymo vieta, o tinklalaidės yra lyg naujas radijas.

Bet kaip klausytis tinklalaidžių automobilyje? 

Pirmiausia – per „Bluetooth“ ryšį. Dauguma šiuolaikinių automobilių yra sukurti taip, kad galėtų prisijungti prie jūsų telefono, kad galėtumėte skambinti laisvų rankų įranga. Ta pati jungtis taip pat gali leisti garsą iš jūsų telefono. Taigi, prijunkite per „Bluetooth“ kaip įprasta, tada paleiskite ką nors iš savo tinklalaidžių programos. Groja per garsiakalbius? Puiku!

Nėra „Bluetooth“? Naudokite senas geras priemones. Dar dažnesnis automobilis turi aux arba line in jungtį. Tai atrodo kaip ausinių lizdas ir viskas, ko jums reikia, yra kažkas panašaus į 3,5 mm kabelį telefonui prijungti.

Kaip klausytis tinkalaidžių išmaniajame garsiakalbyje? Bet kuris “bluetooth’inis” garsiakalbis leis jums klausytis iš savo išmaniojo telefono.

Kaip prenumeruoti tinklalaidę? 

Galimybė prenumeruoti tinklalaides yra tai, kas užkabina. Kai užsiprenumeruojate, laidos automatiškai ateina pas jus. Kitą kartą atsidarant programėlę, visi naujausi epizodai bus paruošti klausyti!

Jei klausote kompiuteryje, paprasčiausias būdas prenumeruoti yra naudojant Apple Podcasts arba Spotify programėles. Jei naudojatės išmaniuoju telefonu, tiesiog naudokitės savo telefono “podcast’ų programėle.

Kaip rasti ko klausytis?

Jei suprantate ir anglų kalbą, iš viso yra daugiau nei milijonas podcast’ų. Taigi nuo ko pradėti?

Buvo atlikta apklausa apie tai, kaip žmonės suranda ko klausytis. Pasirodo, dažniausias naujo turinio atradimo būdas yra tiesiog paieška “apps’e”. Dauguma jų turi populiariausiųjų sąrašus ar diagramas, ar teminius skyrius, tačiau lengviausias būdas yra paieškoje įvesti raktinį žodį ar du. Taip pat galite rasti įdomius įrašus paklausdami pažįstamų žmonių ar turinčių panašius hobius. 

Arba galite įkvėpimo paieškoti Google.:)

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...