Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

Kaip nedera elgtis miške?

Šylant orams ir esant pakankamam lietaus kiekiui miškuose jau galima rasti ne vieną rūšį įvairių mūsų mėgstamų gėrybių. Tačiau tuo pačiu į miškus ima plūsti ir grybautojai bei uogautojai.

Aplinkosaugininkai primena, kad esant gamtoje derėtų vadovautis tam tikromis taisyklėmis: uogas rinkti rankomis, neniokoti miško paklotės, nerauti samanų, leisti užaugti mažyčiams grybams, transporto priemones statyti tam tinkamose vietose ir, žinoma, nešiukšlinti.

Gamtininkas Selemonas Paltanavičius: „Ėjimas į gamtą turėtų prasidėti nuo savęs pasitikrinimo: kiek mums reikia, ko mums reikia ir ar mes žinome, ką ten darysime.“

Gamtininkas Selemonas Paltanavičius sako galintis pasidžiaugti jau mažėjančiu miško niokojimu: „Iš tikro žmonės tikrai supranta ir aš negalėčiau skirstyti tų uogautojų, taip pat ir grybautojų. Visgi išeinančių su vadinamomis šukomis ar vartančių samanas yra labai mažai. Man atrodo, kad mes tampame geresni gamtai ir protingesni.“

Plačiau apie tai, kaip derėtų elgtis miške ir kas laukia tų, kurie nepaklūsta taisyklėms klausykite „FM99“ pokalbyje su gamtininku Selemonu Paltanavičiumi.

Kitos naujienos

Pirmoji dovana, artėjant gražiausioms metų šventėms, bus įteikta alytiškiams, teatro mylėtojams j...

Kai kurių istorikų nuomone, pirmieji žydai Alytuje galėjo apsigyventi dar XV a. Tačiau tai patvirtinančių...

Kiek sauskelnių sunaudojama auginant kūdikį? Daug. O auginant daugiau nei vieną kūdikį? Kalnai! Kiek jų s...

Rašytojo 100-ąsias gimimo metines (2023-01-07) asociacija „Matučio namai“ pasitinka su nauja A. M...