Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Kaip pakeisti požiūrį į sieninę tapybą – tereikia atsistoti ant galvos

 

Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius Algirdui ir Remigijui Gataveckams bei Artūrui Mažeikai įteikė padėkas už socialinės inicaityvos „Laimingi vaikai – vaikai tarp mūsų“ įgyvendinimą Alytuje. Jaunųjų menininkų dėka ant Naujojoje gatvėje esančio daugiabučio namo sienos iškilo piešinys skatinantis susimąstyti apie vaikų globos auklėtinių integraciją į visuomenę.

IMG_6106

Kaip teigė Alytaus miesto meras V. Grigaravičius sieninei tapybai Alytuje ledai pralaužti. „Manau, kad tokie piešiniai yra ne tik informatyvūs, puošiantys miestą, bet taip pat turi auklėjamąjį pobūdį. Žmonės galbūt dažniau susimąstys, jog prie tokio namo nevalia šiukšlinti ar kitaip niokoti aplinką. Kol kas alytiškiai nėra labai linkę į savo aplinką įsileisti panašias meno formas, tačiau ši dailininkų iniciatyva pralaužė ledus ir tikiu, kad ateityje norinčių papuošti savo namus ir miestą daugės“,- kalbėjo meras.

IMG_6105

Broliai Gataveckai tikisi, kad ir kiti menininkai po truputį papuoš miestą panašiomis iniciatyvomis. „Labai džiugu būtų, jeigu Alytuje atsirastų kitokio formato kūrinių, kad pilkos betono sienos pasipuoštų sieninės tapybos darbais. Juk aplinka žmones labai stipriai veikia ir daro didelę įtaką. Pastaruoju metu daug kalbama apie vaikų globos namų reformą, jog turi nebelikti vaikų globos namų. Tiesa, kad šios institucijos nėra tobula vieta vaikams gyventi. Globos namai palieka ilgalaikių pasekmių – vaikams sunku pritapti, integruotis į visuomenę, jie jaučiasi nepilnaverčiai, todėl socialinėmis ir kitomis akcijomis svarbu kalbėti, atkreipti visuomenės dėmesį. Mes kalbame piešdami“,- sakė Remigijus Gataveckas.

IMG_6131

Dailininkai džiaugėsi, jog jų sukurtas vaizdo įrašas apie socialinę iniciatyvą „Laimingi vaikai – vaikai tarp mūsų“, per mažiau nei savaitę sulaukė virš 20 000 peržiūrų, bei juo pasidalino virš 300 žmonių. Broliai Gataveckai tikisi, jog tokiomis iniciatyvomis kuo daugiau žmonių sužinos bei prisidės prie vaikų globos namų auklėtinių integracijos į visuomenę.

Menininkai prisipažino, kad jau turi naujų sienų tapybos planų. Kitą savaitę dailininkai siekdami tų pačių tikslų – kalbėti ir skleisti žinią apie globos namų auklėtinių integraciją į visuomenę – papuoš vieną iš namų Kaune. Be to, jau rengiama nauja iniciatyva, kuri bus įgyvendinta ir Alytaus mieste.

 

 

Kitos naujienos

„Pilietiškumo dėlionėje“ pokalbis su Giedriumi Sakalausku. 

Šį sekmadienį (gruodžio 11 d.) Makniūnuose nuo 10 iki 13 val. vyks Kalėdinis Makniūnų bagažinių t...

Gruodžio 2 dieną Alytaus pataisos namuose 49 m. kinologas specialistas sumušė kitos kinologės 7 mėnesių t...

Lietuvos profesionalai standartinių šokių šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitien...